В Кабміні розказали, як залучатимуть українців до спорту

05 листопада 2020 15:05

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Стратегії розвитку фізичної культури і спорту на період до 2028 року». Реалізувавши її, Україна на 30% збільшить кількість населення, яке регулярно займатиметься рухомою активністю.

«Втілення Стратегії дасть змогу комплексно підійти до розвитку сфери фізичної культури і спорту з використанням інклюзивного підходу та рівних можливостей для всіх груп населення. Також удосконалить систему підготовки спортсменів, тренерів та менеджерів. Особливу увагу буде зосереджено на популяризації та широкому залученні різних груп населення до регулярних занять фізичною культурою і спортом», – зазначив Міністр молоді та спорту зазначив Вадим Гутцайт.

Стратегію розробляли за участю суб’єктів сфери фізичної культури і спорту, народних депутатів України, спортсменів, тренерів, менеджерів, громадськості. Напрацьовано пропозиції щодо створення платформи для забезпечення ефективної взаємодії суб’єктів сфери фізичної культури і спорту з використанням новітніх IT-технологій, сучасного менеджменту для забезпечення якісних змін, спрямованих на популяризацію рухової активності, здорового способу життя та просування спортивного іміджу України у світі.

Мета стратегії – виховання фізично активної нації та формування позитивного іміджу України як передової спортивної держави на основі сучасної і доступної спортивної інфраструктури.

Стратегію реалізовуватимуть у три етапи: перший – 2021-2022 роки, другий – 2023-2024 роки, третій – 2025-2028 роки.

Зокрема, Стратегією визначено ряд завдань, що потребують розв’язання у сфері фізичної культури і спорту за п’ятьма напрямами:

– Фізично активна нація – популяризація фізичної культури і спорту, створення умов для залучення населення до оздоровчої рухової активності, розроблення та затвердження державних стандартів фізкультурно-оздоровчих послуг, запровадження пілотного проєкту «Гроші ходять за послугою», створення фонду розвитку спорту.

– Спорт вищих досягнень – підготовка спортсменів до участі у топових спортивних змаганнях, підвищення рівня і якості спортивної медицини, науковий супровід підготовки спортсменів, автономія спортивних федерацій щодо розвитку видів спорту, профілактика вживання допінгу, проведення міжнародних іміджевих змагань на території України.

– Спортивна інфраструктура – створення мережі спортивної інфраструктури світового рівня, забезпечення доступності та привабливості спортивних об’єктів, у тому числі, спортивного туризму, розвиток баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки.

– Цифрова трансформація сфери фізичної культури і спорту – отримання релевантних статистичних даних стану галузі, створення цифрових інструментів керування сферою, досягенння прозорості фінансової діяльності Мінмолодьспорту, підтримка ініціатив у сфері спортивних ІТ-стартапів.

– Кадрове забезпечення сфери фізичної культури і спорту – забезпечення сфери фізичної культури і спорту кваліфікованим кадровим потенціалом, затвердження нормативів кадрового забезпечення сфери, удосконалення системи підготовки та перепідготовки фахівців, прийняття сучасної концепції розвитку фахової освіти у сфері.

Очікувані результати реалізації Стратегії:

– регулярні та свідомі заняття фізичною активністю або спортом не менше 30 відсотків населення;

– створення п’яти сучасних центрів підготовки спортсменів (Центр—Схід—Захід—Південь—Північ);

– побудова «25 спортивних магнітів» за Програмою Президента України;

– Україна у глобальній системі боротьби із вживанням допінгу у спорті;

– меценатська допомога сприяє розвитку сфери;

– проведення в Україні не менше 80 міжнародних змагань;

– не нижче 21-го місця на Олімпійських іграх;

– не нижче 10-го місця на Паралімпійських, Дефлімпійських, Всесвітніх іграх.
Новини в тему

12 вересня 2021
У Харкові відбувся Фестиваль спорту
11 вересня 2021
Сьогодні - День фізкультури і спорту України
25 червня 2021
Офіційно. День тренера в Україні святкуватимуть 19 липня
23 червня 2021
Зеленський підписав закон про меценатів у спорті
23 червня 2021
Харків'яни будуть займатися спортом з "віртуальними тренерами"
22 травня 2021
У Харкові побудують нові спортивні об'єкти
22 травня 2021
У Харкові з'явиться Алея олімпійських чемпіонів
02 лютого 2021
Кожен учасник “Харківських спортивних шкільних ліг” отримає власний логотип
26 cічня 2021
Гутцайт: День тренера в Україні святкуватимуть 19 липня
28 грудня 2020
Приєднуйся до спортивної громадськості Харкова!
Інформаційні платформи