7 спортивних символів Харкова

У Харкові, місті, яке подарувало країні безліч видатних спортсменів, є сотні об'єктів і споруд, призначених для тренувань професіоналів і любителів. Це корти, стадіони, спортмайданчики, гімнастичні зали, лижні бази і басейни.

Які ж з цих спортивних об'єктів харків'яни вважають візитною карткою міста?

 1. Палац спорту «Локомотив» імені Г. М. Кірпи

Адреса: вул. Велика Панасівська, 90.

Кількість глядацьких місць: 5000.

Історія: «Локомотив» – спортивна споруда закритого типу. Будівництво палацу спорту ініціювало управління Південної залізниці. Його відкрили 23 серпня 2004 року, в річницю 350-річчя Харкова.

Цікавий факт: покриття підлоги у залі «Локомотива» влаштоване таким чином, що його можна змінювати в залежності від виду спорту, з якого проходять змагання (волейбол, міні-футбол, гандбол, баскетбол, бокс). Одна з трибун прибирається, звільняючи додаткове місце.

 

2. Стадіон «Металіст»

Адреса: вул. Плеханівська, 65.

Кількість глядацьких місць: 40003.

Історія: У 1926 році робітники і службовці паровозобудівного заводу (тепер «Завод ім. Малишева») побудували футбольне поле, бігові доріжки і невелику трибуну для глядачів. У ті роки це був найбільший стадіон в місті. Називався він «Трактор». За своє існування об'єкт мав кілька назв і реконструювався тричі, аж поки набув сучасного вигляду. Зараз «Металіст» відповідає всім вимогам для проведення футбольних матчів найвищого рівня.

Цікавий факт: навіс стадіону не спирається на трибуни. Він розташований на 24 сталевих V-образних опорах, які встановлені по периметру стадіону. Саме через це «Металіст» отримав неофіційне прізвисько «павук». Така конструкція здатна витримати 8-бальний землетрус. Незважаючи на бігові доріжки, стадіон не може приймати змагання з легкої атлетики.

 

3. Гольф-клуб «Superior Golf Club»

Адреса: проспект Академіка Курчатова, 1-A.

Історія: «Superior Golf Club» – єдиний в Україні п’ятизірковий гольф-курорт. Це унікальне місце, поле для гольфу якого вважається одним з кращих у СНД, а серед європейських оцінюється як одне з найбільш складних та якісних.

Цікавий факт: на території харківського гольф-клубу розташоване професійне 18-луночне гольф-поле та музей гольфу. Професійні наставники тренують дітей віком від 3 до 17 років.

 

 

 

4. Басейн «Акварена»

Адреса: вул. Клочківска, 43/47.

Кількість глядацьких місць: 400.

Історія: «Акварена» – басейн на 10 доріжок, єдиний в Україні, що відповідає олімпійським стандартам. Його довжина п'ятдесят метрів, а ширина – двадцять п'ять. Максимальна глибина басейну шість метрів, так як він спроектований з урахуванням використання вишки для стрибків у воду, максимальна висота якої десять метрів. Саме тут готуються до головних стартів найсильніші плавці нашої країни.

Робота комплексу в основному орієнтована на професійних спортсменів, яким виділяється приблизно 70% часу. Однак на території «Акварени», є ще два басейни менших розмірів. Один з них – 25-метровий, розташований поруч з основним. Його глибина 1,5-1,7 метри, тут в основному займаються новачки. А другий 20-метровий басейн – дитячий, знаходиться на першому поверсі та ідеально підходить для навчання плаванню дітей.

Цікавий факт: в «Акварені» працює відмінна електроніка: її встановили ще в 1980 році, коли велася підготовка до Московської олімпіаді. Табло дозволяє проводити міжнародні турніри. У басейні на кожній доріжці встановлені щити із спеціальними сенсорами, що реагують на дотик. Зафіксований час виводиться на табло.

 

5. Урбан-парк

Адреса: бульвар Юр'єва, Немишлянський район.

Історія: Цей урбан-парк поки що єдиний подібний в Україні. Він унікальний тим, що складається з семи локацій для різних видів вуличного спорту. 6 кортів для стріт-футболу, корт для паркуру та скейтерів. Для любителів вуличної аеробіки та фітнесу – workout -spot. З'явилися тут і зовсім нові спортивні зони. Перша – для панна-футболу, вуличного спорту з Амстердама, де важливі спритність гравця більше, ніж забитий гол. І друга локація – памп-трек – кільцева велосипедна траса, яка не містить рівних ділянок.

В урбан-парку такого рівня будуть проводити змагання національного і міжнародного рівнів.

Цікавий факт: у харківському урбан-парку продумано до дрібниць: від навігації до екологічності. Покриття везли з Європи, тому що в Україні такі не виробляють. А кожна локація проєктувалася діючими спортсменами, виходячи з їхніх потреб.

  

6. Велотрек «Динамо»

Адреса: вул. Динамівська, 3.

Кількість глядацьких місць: 400.

Історія: Велотрек «Динамо» відкрили в 1958 році. Тут  проходили чемпіонати СРСР і України. У 2016 році на об'єкті провели капітальний ремонт. Після реконструкції велотрек включає в себе: кільце велодоріжок на 333 метри, душові, роздягальні, зали для тренувань і зберігання інвентарю.

Цікавий факт: протягом доби на спорудженні можуть тренуватися до 600 чоловік.

7. Харківська спеціалізована школа №132

Адреса: вул. Новгородська, 1

Історія: Сучасний спортивний комплекс відкрився у звичайній харківській школі. Це унікальна практика для міста і країни в цілому. Тут розташовані чотири спортивних зали, допоміжні приміщення, а також Музей олімпійської слави, присвячений харківським спортсменам, які брали участь і перемогли на Олімпійських іграх. Діти можуть займатися воркаутом, міні-футболом, баскетболом, скелелазінням і іншими видами спорту. 

Секції в шкільному спорткомплексі діти з інших районів міста можуть відвідувати безкоштовно.

Цікавий факт: при будівництві спеціалісти застосовували сучасні технології, які дозволили приділити максимальну увагу системі безпеки. Зокрема, в спортивних залах школи №132 прибрали, наскільки це можливо, «гострі» кути та інші травмонебезпечні чинники.

Інформаційні платформи