Ірина Ширяєва: головним суперником у боротьбі за чемпіонський титул СБЛУ бачу Київ

20 квітня 2017 11:21

Студентська  баскетбольна дівоча команда Харківської державної академії фізичної культури виграла регіональний етап Студентської баскетбольної ліги України Таскомбанк у Дивізіоні Слобожанщина. Підопічні Ірини Ширяєвої двічі здолали господарок паркету, команду Сумського державного університету 108:42 і 114:36. "Постаралися" - відповіла на репліку щодо напрочуд переконливих перемог головний тренер ХДАФК Ірина Ширяєва

- У мене усі професіонали грають. Непрофесіоналів тільки два гравця. Решта – Вища (Чайка Бердянськ і БК Полтава) і Суперліга, БК ХАІ.

- З таким складом ви маєте вигравати Студентську лігу в Україні.
- Ми спробуємо. Нажаль, не усі доїхали на цей етап. У мене ще є дві дівчини, які вчаться у нас в Академії, і вони приїздили грали тут на регіональному етапі, але так склалося, що ці ігри поставили саме на чакс плей-оф. Це Олена Самохвалова, Динамо і Кондусь, Авангард. Між іншим в інших командах дівчата теж у Суперлізі грають.

- Хто становить кістяк команди без врахування Кондусь і Самохвалової?
- Кістяк? БК ХАІ. Там грають студентки-першокурсниці нашої академії, ще одна на четвертому курсі вчиться, це Ганна Спасібко. Вчаться і грають у Харкові. Це Лах Аліна, Проскуріна Лєра, Ворончіхіна з іншого вишу, з ХАІ, але я її дозаявила, вона теж за нас грає, ще Родіонова Свєта. Усі хто вступив цього року, ті і грають.

- Що ж буде з ними, коли вони до третього курсу доростуть, у вас тоді точно найсильніша команда в Україні буде.
- Час покаже, дай Бог, ще хтось вступить, будемо ще на когось сподіватися. Додам, що у команді грають і дівчата-третьокурсниці. Надія Телешик грає у БК Полтава, а Настя Рубашкіна – у бердянській Чайці. Що ж до планів, то до нас і з Дніпра дівчата мають намір вступати, тож очікуємо. Їм є на кого рівнятися. Минулого року ми Кубок України з баскетболу 3х3 виграли серед студентів. Цього року хочемо увійти до трійки призерів СБЛУ Таскомбанк.

- Скільки років культивується баскетбол в Академії?
- У нас є кафедра спортивних і рухомих ігор. І на цій кафедрі є відділення баскетболу. Тут дівчата тренуються, вчаться, грають, вже 30 років.

- Ви займаєтеся виключно студентським баскетболом?
- Я цього року ще за БК ХАІ грала, а в Академії викладаю і треную баскетбольну команду. Сезон закінчився, я вже більше карёєру гравця не продовжуватиму. Можливо наступний сезон ще на любительському рівні буду грати. Усіх дівчат знаю добре, з усіма була на майданчику, разом грали. Але, насправді, команді дуже сильно допомагає Елеонора Чек. Можна навіть сказати, що вона основний тренер, бо я треную два рази на тиждень, а у неї щоденні тренування. Тому основна підготовка покладена на неї.

- Кого ви бачите головними суперницями у боротьбі за чемпіонство в СБЛУ Таскомбанк?
- Найголовніший суперник, як на мене, Київ. У складі Університеті Фізкультури грають чимало гравців ТІМ СКУФ. У нас з ними важкі протистояння були і у Суперлізі, а що стосується студентського баскетболу, більш досвічені вже грати не можуть, грають тільки студенти. І хотілося б з ними зійтися саме у форматі "студенти vs студенти", без допомоги старших гравців, випускників.

- Ви за те, щоб суперзірки вже не грали у складах студентських команд?
- Я не за те, щоб вони не грали, просто хотілося б поборотися на рівних.
Новини в тему

18 липня 2020
Харків’яни — переможці юнацької баскетбольної ліги
01 березня 2020
Харківські Соколи сенсаційно перемогли чинних чемпіонів України
08 лютого 2020
«Харківські Соколи» припинили співпрацю з Євгеном Мурзіном
23 cічня 2020
«Харківські Соколи» стали авторами сенсаційної перемоги у Суперлізі
25 грудня 2019
Харківські Соколи підписали американського центрового
23 грудня 2019
«Харківські Соколи» відзначали професійний свято в дитячому клубі «Junior»
13 грудня 2019
"Харківські Соколи" зіграють заключний матч цього року
02 грудня 2019
«Харківські Соколи» здобули дебютну перемогу в баскетбольній Суперлізі
29 листопада 2019
"Соколи" розпочинають друге коло Суперліги
18 листопада 2019
Жіноча збірна України з баскетболу перемогла Португалію у Харкові

Фестиваль хіп-хоп культури :
днiчасимiнутисек Детальніше


Інформаційні платформи