Гангур – абсолютна чемпіонка Європи з важкої атлетики серед молоді

20 жовтня 2022 12:09

Харків’янка здобула для України друге "велике золото" континентальної першості з важкої атлетики серед спортсменів U23, яка триває албанському Дурресі.

Важкоатлетка Марія Гангур показала найкращий результат на континенті у ваговій категорії до 64 кг.

Харків’янка підходила до албанських змагань у статусі чемпіонки Європи 2022 року. Свої дебютні континентальні медалі на дорослому рівні Марія здобула у травні на ЧЄ в іншому албанському місті, Тирані.

Вже у Дурресі Гангур одразу намагалася подужати позначку в 98 кг у ривку. Їй це вдалося з третьої спроби, що гарантувало українці перше "золото" турніру.

У поштовху українка встановила найкращий результат перших спроб - 112 кг. Та вже в наступній спробі покращила його до недосяжної позначки в 116 кг, тим самим здобувши другу медаль найвищого ґатунку.

Третє "золото" Гангур отримала за сумою своїх показників в обох дисциплінах - 214 кг. Вона стала єдиною із 10 претенденток на нагороди, хто перетнув позначку в 200 кг. Найближче за інших до Марії наблизилася полька Вікторія-Крістін Волк - 192 кг.

Нагадаємо, першою абсолютною чемпіонкою Європи з України на змаганнях в албанському Дурресі раніше стала Каміла Конотоп. Представниця Харкова тріумфувала у ваговій категорії до 59 кг, об'єднавши три золоті медалі - у ривку, поштовху та важкоатлетичному двоборстві.

Натомість інша наша юніорка Світлана Самуляк показала третій результат у ривку в категорії до 55 кг та здобула "бронзу".

Відзначимо, об'єднаний чемпіонат Європи серед спортсменів вікової категорії U23 та юніорів у Дурресі триватиме до 25 жовтня.