Важкоатлетка Конотоп з континентальним рекордом стала абсолютною чемпіонкою Європи

18 жовтня 2022 19:06

Харків’янці не було рівних на ЧЄ U23 з важкої атлетики, який триває в албанському Дурресі.

Українка Каміла Конотоп стала чемпіонкою Європи з важкої атлетики серед спортсменів молодше 23 років. 21-річна харків'янка підходила до молодіжних змагань у статусі абсолютної чемпіонки дорослого Євро-2021. Минулоріч на змаганнях у Москві Конотоп перемогла у ваговій категорії до 55 кг, а вже у 2022-му здобула "срібло" континентальної першості в Тирані.

На турнірі U23 в албанському Дурресі Конотоп виступала у ваговій категорії до 59 кг. Учасниці розпочали змагання з ривку, де харків’янка єдиною із семи спортсменок подужала понад 100 кг. У першій спробі її показник склав 96 кг, у другій - 100 кг, а в третій - 104 кг. Найближча суперниця Каміли у ривку - італійка Лукреція Маґістріс - дотягнула до 99 кг.

До речі, показник у 104 кг став рекордом Європи для вагової категорії до 59 кг серед жінок. Попередній рекорд - 103 кг - встановила дворазова чемпіонка Європи, латвійка Ребека Коха у листопаді 2018 року.

Тріумфувала Конотоп і в поштовху, де в другій спробі подужала 116 кг. З третьої спроби Камілі не вдалося взяти 121 кг. А її найкращий результат намагалася у своїх двох заключних спробах перевершити Маґістріс, але двічі не подужала 117 кг.

Тож, статус абсолютної чемпіонки Конотоп затвердила за сумою обох дисциплін. Її показник у двоборстві склав 220 кг - на 9 кг більше за результат найближчої переслідувачки, срібної медалістки Маґістріс.

Відзначимо, Каміла Конотоп стала другою медалісткою змагань у Дурресі з Харкова. Раніше "бронзу" в ривку юніорської вагової категорії здобула 19-річна Світлана Самуляк.