Харківські важкоатлетки – абсолютні чемпіонки молодіжного Євро

30 липня 2023 09:47

Каміла Конотоп, Марія Гангур і Світлана Самуляк виграли по три золота молодіжного чемпіонату Європи з важкої атлетики.

Чемпіонат Європи з важкої атлетики серед юніорів та молоді триває у румунському Бухаресті. Представлена 29 важкоатлетами, Україна на турнірі напередодні отримала першу абсолютну чемпіонку Європи-2023 серед молоді (до 23 років). Харківʼянка Каміла Конотоп здобула всі три "золота" у ваговій категорії до 59 кг результатом 107 кілограмів у ривку, у поштовху – 130 кг, а у сумі двоборства – 237 кг.

"Золото" молодіжного Євро-2023 Конотоп здобула, оновивши особисті рекорди у ривку, поштовху та за сумою двох вправ.

Друге абсолютне "золото" молодіжного чемпіонату Європи підкорилося ще одній харківській спортсменці Марії Гангур. Вона тріумфувала у ваговій категорії до 64 кг: виграла "золото" в ривку (96 кг), поштовху (116) та двоборстві (212).

Відзначимо, за два роки Гангур зібрала всі шість нагород континентальної першості U23 в категорії до 64 кг. На минулорічному чемпіонаті в Албанії у двоборстві вона підкорила вагу в 214 кг.

Ще однією абсолютною чемпіонкою континенту стала Світлана Самуляк. У юніорській категорії до 20 років харківʼянка підняла 98 кг у поштовху, 117 кг – у ривку та 215 кг – за сумою двоборства.