Харків’яни успішно виступили на домашньому чемпіонаті України з плавання

01 листопада 2016 15:22

З 26 по 29 жовтня в Харкові відбувся чемпіонат України з плавання серед юніорів, на якому господарі акваторії – харківські плавці завоювали 17 медалей, в тому числі 9 золотих. Участь в змаганнях приймали дівчата до 15 років та хлопці до 17 років з 16 областей України та Києва. За підсумками чемпіонату спортсмени Харківщини здобули 9 золотих, 5 срібних та 3 бронзові нагороди.

Тричі на найвищу ступень п’єдесталу пошани підіймалася Еліна Масоєдова. Харків’янка перемогла на дистанціях 200м вільним стилем (2:10.74), 400м вільним стилем (4:32.52) та 800м вільним стилем (9:15.87).

Також чемпіонками України стали: Поліна Вербицька – 50м на спині (0:32.12) та Валерія Гунченко – 50м вільний стиль (0:27.31).

Крім того Валерія Гунченко ще двічі перемогла в складі естафетної команди Харківської області. Разом з Валентином Нестеркіним, Дар’єю Лещенко та Віктором Рєпіним з результатом 3:47.90 здобула золото в змішаній естафеті 4х100м вільним стилем, а в команді з Дар’єю Лещенко, Вікторією Каращенко та Алісою Манойло з результатом 4:06.97 Валерія перемогла в естафеті 4х100 вільним стилем.

Також на рахунку Валерії Гунченко було срібло на дистанції 50м на спині (0:32.58) та бронзова нагорода в естафеті 4х100м комбінованим плаванням (4:41.22), де компанію в команді Харківської області їй склали Анна Скирда, Аліса Манойло та Дар’я Лещенко.

Ще дві золоті нагороди в медальний кошик збірної Харківської області поклали юніори. Чемпіоном на дистанції 50м вільним стилем з результатом 0:23.73 став Олександр Івакін, який також разом з партнерами по команді Валентином Нестеркіним, Микитою Оберемоком та Віктором Рєпіним з результатом 3:32.08 переміг в естафеті 4х100 вільним стилем.

Срібними призерами чемпіонату стали також: Аліса Манойло – 50м батерфляєм (0:29.27), Валентин Нестеркін – 100м вільним стилем (0:52.22), Микита Оберемок – 100м на спині (1:00.47) і Максим Голубничий – 400м комплексним плаванням (4:37.32).

В свою чергу ще дві бронзові медалі вибороли: Валентин Нестеркін 200м вільним стилем (1:57.66) та Тетяна Євмінова – 200м комплексним плаванням (2:31.28).

В загальнокомандному заліку збірна Харківської області посіла друге місце, перемога була за командою Києва, а третє місце посіли Донецької області. Крім того в командному заліку серед СДЮСШОР, ДЮСШ та спортивних клубів перше місце посіла харківська СДЮШОР «Спартак».