9 червня в Харкові пройдуть змагання «Ігри героїв»

05 червня 2018 16:24

9 червня о 15:00 у Харкові в сквері на площі Свободи розпочнуться Всеукраїнські змагання з кросфіту «Ігри героїв» - змагання, які покликані продемонструвати: в житті є місце для перемог над собою.

Ігри героїв (англ. Games Heroes) - спортивні змагання ветеранів з інвалідністю. Вперше Ігри проходили в США, а з 21 травня 2016 проводяться і серед ветеранів Збройних сил України, а також цивільних з інвалідністю. Головна мета «Ігор героїв» - психологічна і фізкультурно-спортивна реабілітація бійців, соціальна адаптація людей з інвалідністю, впровадження і поширення спортивного руху серед молоді, малозабезпечених і соціально вразливих верств населення.

Змагання проходять у декілька етапів; в Харкові буде проходити перший в цьому році етап, а вже у вересні 2018 року в Києві відбудеться всеукраїнський фінал змагань.

Виступи включають в себе силовий фітнес, стрілянину, стронгмен, кросфіт. У Харкові пройдуть змагання саме по кросфіту.

Кросфіт є програмою вправ на силу і витривалість, до складу якої входять переважно добірки аеробних вправ, зарядки і важкої атлетики, а також функціонального багатоборства.

16 ветеранів АТО - спортсменів з різних міст України (Київ, Одеса, Дніпро, Львів, Миколаїв та інші) приїжджають до Харкова на товариську зустріч зі своїми побратимами, щоб продемонструвати свій непохитний дух.

Одним з учасників змагань в Харкові буде і Роман Линдов - молода людина, яка отримала поранення (втратив кисть руки і отримав опік 30% поверхні тіла) під час Майдану взимку 2013/2014 р., а тепер став найсильнішим адаптивним кросфіт-атлетом України.

"Ігри героїв" - волонтерський проект. Підготовкою спортсменів займаються кілька залів по Україні - в Харкові, Києві, Одесі, Миколаєві, Дніпрі, Львові. Всі тренери працюють на безоплатній основі. Завдяки участі в цьому проекті, два ветерана-спортсмена з інвалідністю, здобувши перемогу на всеукраїнських змаганнях з кросфіту, їдуть цього літа на міжнародні змагання з кросфіту в Канаду. Серед тих, хто їде до Канади, є і Роман Линдов.

"Учасники змагань прагнуть своїм особистим прикладом показати іншим людям з інвалідністю, що їм під силу жити повноцінним життям. Ми мотивуємо своїм проектом людей з інвалідністю - ветеранів, цивільних, - займатися спортом", - говорить ініціатор змагань в Україні Євген Коваль.

«Наша мета - допомогти ветеранам і цивільним зберегти віру в себе, в свої сили, і продемонструвати всім іншим: відсутність кінцівки - це не відсутність сили духу, це лише виклик», - розповідає керівник проекту в Харкові, керівник напрямку реабілітаційної допомоги пораненим БО «Благодійний фонд «Харків з тобою» Олександр Гончаров.

Під час проведення змагань свої вміння продемонструють також ветерани АТО, чемпіони паралімпіад і професійні спортсмени.

Змагання розпочнуться о 15:00 в сквері на площі Свободи і будуть проходити до 17:00, а після оголошення нагород, для глядачів і учасників змагань відбудеться концерт улюбленця публіки, відомого по телевізійним шоу "Хвилина слави" і "Україна має талант" співака - Олександра Кварти.

 


Теги:Фестиваль вуличних культур та стилів 2019 у Шевченківському районі стартует через:
днiчасимiнутисек Детальніше


Інформаційні платформи