Білецька у дебютній для себе Лізі чемпіонів фінішувала у ТОП-15 загального заліку

18 ноября 2023 13:35

Харківʼянка Алла Білецька – єдина українка, яка виступала на цих змаганнях.

Цьогорічна Ліга чемпіонів з велоспорту на треку складалася з п’яти етапів, які відбулися протягом жовтня та листопада в Іспанії, Німеччині, Франції та Англії.

Єдиною учасницею від України у нинішньому сезоні ЛЧ була харків’янка Алла Білецька, для якої це був дебютний виступ на даних змаганнях. Вона взяла участь у всіх п’яти етапах, виступивши на них в індивідуальному спринті та кейрині. У загальному заліку спринтерок, який складався за сумою набраних очок у цих двох дисциплінах за п’ять етапів, двадцятирічна підопічна Сергія Теліцина, Марії Зарванської та Сергія Трофімова посіла 15 підсумкову позицію.

Алла Білецька заїжджала в залікові бали на кожному з етапів і в сумі заробила 25 очок.

Загалом боротьбу за нагороди та рейтингові очки вели вісімнадцять провідних спринтерок з 13 країн світу, а призову трійку очолили Еллес Ендрюс з Нової Зеландії (173 очки), німецька велосипедистка Алесса-Катріона Прьопстер (154) та колумбійка Марта Байона (127).

Зазначимо, що це був третій сезон Ліги чемпіонів з велоспорту на треку. Ці міжнародні топові змагання проводяться з 2021 року. У двох попередніх сезонах Україну на цих змаганнях представляла титулована вихованка харківського велоспорту, віцечемпіонка Олімпійських ігор, призерка чемпіонату світу, переможниця та неодноразова призерка чемпіонатів Європи Олена Старікова. В 2021 році нині львівська спортсменка посіла в загальному заліку ЛЧ серед спринтерок 5 місце, в 2022 – фінішувала на шостій позиції. Крім того, в активі Старікової є по одній перемозі в спринті та кейрині на окремих етапах ЛЧ.