Свічкар виграв Кубок України з фехтування на шпагах

27 сентября 2023 11:37

26 вересня у Києві шпажисти розіграли особисті нагороди Кубка України.

Найсильнішим за підсумками змагань, які зібрали на доріжках столичного ЦСК ЗСУ майже 100 учасників з Києва, Харкова, Львова, Хмельницького, Запоріжжя, Житомира, Дніпропетровської та Донецької областей, а також Закарпаття, став 30-річний харків’янин Романа Свічкар – володар Кубка України-2021.

Окрім підопічного Ірини Одокієнко та Володимира Станкевича, до числа призерів увійшли кияни Нікіта Кошман, який здобув срібло, та 18-річний Дмитро Плаксін. Третє місце з Плаксіним розділив Андрій Опанасенко. 20-річний харків’янин виявився не лише єдиним не шульгою серед медалістів, але і єдиним, хто дістався п’єдесталу без поразок.

Роман Свічкар, поступившись у першій зустрічі земляку Дмитру Самойлову (12:15), сповна скористався тим, що змагання проходили з втішними боями. Переміг представника сучасного п’ятиборства Кирима Шехмаметьєва (15:3), бронзового призера Олімпіади у Токіо-2020 Ігоря Рейзліна (15:13), а згодом здолав Руслана Тимошенка (15:11). Це дозволило досвідченому харківському шпажисту повернутися у боротьбу за нагороди, увійшовши до Топ-8. З цієї стадії змагання проводилися вже за форматом прямого вибування.

Гарантувавши собі нагороду перемогою над володарем бронзи Європейських ігор-2023 Володимиром Станкевичем (15:12), Роман Свічкар не зупинився на досягнутому. У півфіналі взяв гору над господарем доріжки Дмитром Плаксіним (15:7), а у фіналі здолав ще одного молодого киянина – чемпіона України-2021 Нікіту Кошмана (15:12).

Саме Кошман зупинив у півфіналі впевнену ходу харків’янина Андрія Опанасенка (15:9), який у підсумку зійшов на третю сходинку п’єдесталу разом з Плаксіним.

Сьогодні, 27 вересня, шпажисти змагатимуться за медалі командних змагань.

13 февраля 2024
Сич виграла медалі етапу Європейського кадетського циклу з фехтування на шпагах у Кракові