Харків'яни змагатимуться за нагороди Всесвітніх ігор-2022

07 липня 2022 14:07

У п'ятницю, 8 липня, в американському Бірмінгемі (штат Алабама) стартують Всесвітні ігри-2022 – головні спортивні змагання чотириріччя з неолімпійських видів спорту.

Збірна України – постійний учасник Всесвітніх ігор із 1993 року. Шанси на успішний виступ цьогоріч як ніколи високі – наша команда здобула рекордну кількість ліцензій (102 у 19 видах спорту) і вперше виступатиме більш ніж у половині змагань. Так, Україну представлятиме найбільша кількість учасників за всю історію виступів команди у Всесвітніх іграх – понад сотня атлетів, у тому числі й четверо харків'ян: Вікторія Уварова, Віктор Рєпін та Дмитро Гапоненко виступатимуть у підводному спорті, Демид Караченко – у сумо.

Загалом у програмі Всесвітніх ігор-2022 буде представлено 30 видів спорту, 54 дисципліни та загалом 206 змагань. За медалі боротимуться спортсмени зі 110 країн.

Цього року організатори ухвалили спеціальне рішення: частину виручки від продажу квитків буде передано Україні на відновлення спортивних об'єктів, які постраждали або зруйновані під час вторгнення росії в Україну.

Зазначимо, міжнародні комплексні змагання з видів спорту, які не увійшли до програми Олімпійських ігор, проводитимуться вже в одинадцяте. Вперше ці змагання відбулися 1981 року, через рік після Олімпіади-80, коли виникла проблема великої кількості видів спорту, які не входять до олімпійської програми. І питання було вирішено проведенням окремих Світових ігор, але під патронатом Міжнародного олімпійського комітету (МОК).




Новини в тему

23 cічня 2022
Зимова Олімпіада-2022. Хто з харків'ян поїде в Пекін
02 липня 2021
Олімпіада-2020. Хто захищатиме честь Харкова в Токіо?
22 червня 2021
Харківська легкоатлетка встановила національний рекорд
14 червня 2021
Каміла Конотоп відібралася на Олімпіаду
03 червня 2021
Харківський боксер поїде на Олімпіаду в Токіо
14 квітня 2021
До Олімпіади в Токіо залишилося 100 днів
06 квітня 2021
Харківські фігуристи завоювали ліцензію на Олімпіаду
24 березня 2021
Харків'янин в складі збірної України виборов ліцензію на Олімпіаду
Інформаційні платформи