Клуб за місцем проживання «Пішак» комунального позашкільного навчального закладу «Харківський міський комплексний центр клубів за місцем проживання»


Клуб за місцем проживання «Пішак» комунального позашкільного навчального закладу «Харківський міський комплексний центр клубів за місцем проживання»

КерівникСтрюк Артем Борисович

Форма власності: комунальна

Адреса: м. Харків, вул. Академіка Павлова, 132-а

Електронна адреса: kz_club@ukr.net

Телефон: 705-26-00

Коротка історична довідка: Шаховий клуб «Пішак» - справжня знахідка для тих, хто хоче і бажає навчити мистецтву шахів своїх дітей або ж підвищити свою власну кваліфікацію. У клуб можна приводити дітей, починаючи з 4-5 років. Для самих маленьких створена ефективна програма навчання і розвитку інтелекту дитини.

Клуб створений в 1978 році за активної участі Саханович Лідії Гнатівни. Через короткий час після створення команда клубу в першості України серед ДЮСШ та БП зайняла 2-е місце. У республіканському турнірі «Біла Тура» команда середньої школи № 142, яка була укомплектована вихованцями клубу, зайняла 1-е місце, а у всесоюзному турнірі - 3-е місце.

Серед кращих спортсменів-випускників клубу - міжнародний гросмейстер Антон Коробов (чемпіон України та Європи, переможець і призер національних та міжнародних турнірів), міжнародний гросмейстер Олександр Береловіч, міжнародний майстер Кубата (Гордон) Вікторія Валеріївна.

Також, в певні періоди, в ш/к "Пішак" навчалися міжнародний майстер Роман Єфремов, міжнародні гросмейстери з шахів серед жінок Євгенія Долуханова та Анна Ушеніна.

Головне призначення «Пішака» - у тому, щоб якомога більшому числу хлопчиків і дівчат прищепити любов до найстародавнішої у світі гри, а, значить, і навчити самостійно мислити і творити не тільки за шахівницею, а й у житті: думка, натхнення , уява, спалах фантазії - все це, в кінцевому рахунку, виливається в шлях від хаосу до порядку, є моделлю справедливості.

«Чому потрібно обрати нас!»

Шахи допоможуть вашій дитині:

  • самостійно мислити і відповідально приймати рішення;
  • навчитися концентрувати увагу на одному процесі, звідси виробляється посидючість;
  • завдяки своїй спортивній складовій шахи виховують характер, бажання перемогти;
  • навчання шахам дарує дитині радість гри, одночасно з цим будучи ефективним інструментом її розумового розвитку.

Шаховий клуб «Пішак» є першою сходинкою для подальшої підготовки спортсменів-шахістів. На базі Вищого спортивного училища працюють класи з набором шахістів-розрядників. У провідних вищих навчальних закладах Харкова, таких, як НЮАУ, ХНУРЕ та інших створені шахові команди, триває спортивне зростання і вдосконалення спортсменів.

 В приміщенні клубу «Пішак» розташовані навчальні кімнати, обладнані для занять гуртків «Шахи». Багато турнірів проведено в клубі «Пішак», цей шаховий клуб та його вихованці відомі далеко за межами нашого міста. До гуртків залучаються діти молодшого шкільного віку, підлітки та  молодь. Керівники гуртків Саханович Л.Г., Єжов М.А.

Основні технічні показники спортивної споруди: Нежитлове приміщення клубу загальною площею 129,50 м2 знаходиться на першому поверсі  дев’ятиповерхового житлового будинку.

Вид діяльності: спортивний

Напрямки за видами спорту: шахи

Розклад занять:

№з/п

Назва гуртка

Дні роботи гуртка

Час роботи

 

1

 

Шахи

понеділок

14.00-16.00

18.00-20.00

вівторок

15.45-19.00

середа

14.00-16.00

18.00-20.00

четвер

15.45-19.00

п’ятниця

16.00-20.00

 

 Назад к Центри клубів за місцем проживання
Інформаційні платформи