Харківський метрополітен


Харківський метрополітен

Адреса: 61052, г. Харьков, ул. Енгельса, 29
Телефон: 730-34-06
Генеральний директор: Карамшук Михайло Федорович
Сайт: http://www.metro.kharkov.ua/
Повна назва підприємства: Комунальне підприємство "Харківський метрополітен"
Кількість ліній: 3
Кількість станцій: 29
Кількість електродепо: 2 ( "Московське" і "Салтівське")
Час роботи: 5:30 - 24:00
Вартість проїзду: 3.00 грн.
 
Харківський метрополітен (побудований другим в Україні) діє з 23 серпня 1975. У цей день підземна транспортна артерія міста, довжиною 10,4 км з 8 станціями, прийняла перших пасажирів, з'єднавши між собою три залізничні вокзали, три автостанції, десятки промислових підприємств, а також торгові, спортивні та культурно-розважальні центри. За 36 років бездоганної роботи перевезено майже 8 млрд. Чоловік. Сьогодні метрополітеном здійснюється понад 50% обсягів загальноміських пасажирських перевезень.
Сьогодні Харків неможливо уявити без системи метрополітену і його всеосяжного впливу. Харків'ян і гостей міста обслуговують 29 станцій метрополітену, експлуатаційна довжина його ліній становить 37,6 км. Схема метрополітену складається з трьох самостійних ліній, які взаємно перетинаються: Холодногірсько-заводській - довжиною 17,2 км, Салтівської - 10,4 км, Олексіївської - 10,0 км. Діють 3 пересадочних вузла. Така схема найбільш повно задовольняє потребу перевезення пасажирів до роботи, громадських центрів, сприяє децентралізації пересадочних вузлів. При цьому з'являється можливість здійснити поїздку між двома будь-якими станціями різних ліній тільки з однією пересадкою. Всі 29 діючих станцій метро різні за архітектурним виконання. Є станції пілонного типу, колонні і односводчатой. Вхід в них здійснюється з подулічних переходів. Довжина станційних платформ розрахована на прийом п'ятивагонних поїздів. Своєрідна архітектура і художнє оформлення станцій доповнюють ансамбль вулиць і площ міста.
Індивідуальна вираженість, чіткість ліній і гармонія форм - головні риси Харківського метрополітену. Інтер'єри станцій вражають злиттям інженерної думки і художньої майстерності.
Харківський метрополітен - сучасне за призначенням та технічним обладнанням транспортне підприємство, це складний комплекс численних інженерних споруд, що забезпечують швидкісний безпечний рух поїздів і масове перевезення пасажирів. Поліпшення організації перевезень, раціональне використання технічних засобів, забезпечення повної безпеки руху поїздів і відповідного рівня культури обслуговування пасажирів є головним у його діяльності. Отже, працівники метрополітену в співдружності з науковими організаціями з перших днів роботи підприємства ведуть постійний цілеспрямований пошук шляхів підвищення ефективності і якості його роботи. Сучасне художньо-архітектурне рішення вестибюлів і платформ станцій, оснащеність ліній швидкісним рухомим складом, оптимальний мікроклімат і температурний режим створюють пасажирам комфортні умови.
У 1990 році метрополітен почав впроваджувати автоматичну систему диспетчерського управління перевізним процесом. Створені автоматизовані робочі місця на основі персональної комп'ютерної техніки.
Завдяки графічному зображенню стану керованих об'єктів на відео-терміналах з'явилася можливість комплексно управляти процесом перевезень пасажирів.
Сьогодні управління складною мережею підземної залізниці здійснюється з єдиного диспетчерського центру (ЄРЦ), розташованого в Управлінні метрополітену.Назад к Транспортна система

Освітні курси "Kharkiv Sport Academy" для спортивних федерацій Харкова стартует через:
днiчасимiнутисек Детальніше


Інформаційні платформи