Федерація сучасного пятиборства Харківської області


Федерація сучасного пятиборства Харківської області

Президент федерації: Пантелейко Денис Анатолійович

Адреса: м Харків 61016 провулок Аджарський 18

Телефон: (066) 708-92-66

Електронна адреса: igorpeleshenko@mail.ru


Коротка історична довідка 

Харків є одним з перших міст в Україні, де почав культивуватися олімпійський вид спорту - сучасне п'ятиборство. Починаючи з 1954 року харків'яни багато разів ставали чемпіонами України та Радянського Союзу. Кращі з наших земляків у складах збірних команд перемагали на світових та європейських форумах. У 1992 році п'ятиборство в Харкові закрили. У 2008 році була відроджена Громадська організація "Федерація сучасного п'ятиборства Харківській області". 1 березня 2012 відкрито відділення сучасного п'ятиборства в комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі ХТЗ. Заняття з юними спортсменами проводять досвідчені тренери чемпіони світу і Европпи, України та Радянського Союзу.


Основні досягнення 

2007 році чемпіонами Європи в категорії "Мастерс" стали: Ігор Пелешенко і Юрій Гунько.

2008 році чемпіонон світу в категорії "Мастерс": Игорь Пелешенко.

З 2012 року - чемпіони України у різних вікових категоріях Олена Макаровец, Яна Поліщук, Олег Ігнатьєв, Влад Кужелев, Сергій Сагайдак, Євген Зіборов, Артем Дрофа. Бронзовий призер чемпіонату Європи серед кадетів-Олег Ігнатьєв Срібний призер чемпіонатів світу та Європи серед кадетів, учасниця II Юнацьких Олімпійських ігор в Китаї 2014 року - Поліщук Яна.

Основні щорічні заходи

У Харкові регулярно проводяться чемпіонати України серед юнаків та юніорів, в яких беруть участь до 200 спортсменів з 8 регіонів країни. У 2013 році з успіхом пройшов фінал Кубка України за участю чемпіонів і призерів чемпіонатів світу, Європи та Олімпійських ігор.Назад к Спортивні федерації
Інформаційні платформи