Харківський скелелазний клуб формату


Харківський скелелазний клуб формату

Адреса: м Харків, пр. Гагаріна, 20А

Телефон: (093) 207 14 80, (095) 348 86 76

Електронна адреса: formatclimb@gmail.com

Сайт: https://format-club.com/ 


Офіційна сторінка в facebook: https://www.facebook.com/clubformat/

Профіль в Instagram www.instagram.com/format_club/

Дані про клуб

Клуб скелелазіння FormAT був заснований в 2013 році. На той момент це був самий новий, великий і сучасний скеледром в Харкові. Через рік було відкрито другий скалодром FormAT, де спортсмени і учасники клубу займаються досі. За роки роботи клубу було проведено безліч спортивних заходів - фестивалів, міських та всеукраїнських змагань, організовано 3 сезону проекту «Я МОЖУ - скелелазіння».

Головним надбанням клубу є результати дитячої збірної. Головний тренера клубу - багаторазовий чемпіон міста і області зі скелелазіння, призер всеукраїнських змагань Сілевіч Микола, разом з другим тренером, Сипченко Валерією, виховали команду чемпіонів і призерів не тільки Всеукраїнських, а й міжнародних змагань. На даний момент в клубі займається 6 чемпіонів України зі скелелазіння серед дітей, серед яких - три переможця міжнародних фестивалів і більше 20-ти призерів всеукраїнських змагань.

Про вид спорту

Скелелазіння - молодий і динамічно розвивається олімпійський вид спорту (вперше на олімпіаді він буде представлено в Токіо в 2020 році). Його принадність не тільки в користь для всього тіла, адже працюють всі групи м'язів, задіяна координація, сила, витривалість і логічне мислення, а й в неповторній атмосфері і компанійським дусі. Під час тренування незмінно присутня спілкування, обговорення маршрутів та способів їх подолання, підтримка та обмін досвідом. Займаючись цим видом спорту, дуже просто знайти безліч нових друзів.

Як приєднатися?

Щоб займатися скелелазінням, зовсім не обов'язково їздити в гори. Скелелази тренуються в закритих приміщеннях - скалодромах, і виїжджають на природу, щоб полазити на справжніх скелях. Почати займатися цим спортом можна будь-якій людині і в будь-який момент. Ні зростання, ні вік, ні фізична підготовка і навіть боязнь висоти не є перешкодою для заняття скелелазінням.

У клубі FormAT займаються боулдерінг, це одна з трьох основних дисциплін у скелелазінні. Суть її в тому, щоб подолати короткий (до 4 м), але досить складний маршрут, що складається з декількох перехоплень. Страховка при цьому здійснюється спеціальними товстими матами, тому для заняття боулдерінг ніяке спорядження купувати не потрібно. Таких тренувань більш ніж достатньо, щоб відточити техніку і натренувати м'язи, що дозволить підкорювати маршрути будь-якої висоти на натуральному рельєфі, тобто на природних скелях.

 Назад к Спортивні клуби
Інформаційні платформи