Харківський міський Го клуб «50-я Паралель»


Харківський міський Го клуб «50-я Паралель»

Керівник клубу: Абросімов Євген Олегович

Адреса: м. Харків, "Будинок вчених", вул. Раднаркомівська, б. 10

Телефон: (093) 008-49-13

Електронна адреса: toaderdragon@meta.ua

Сайт: 


Коротка історична довідка 

З публікацій статей про Го в журналі «Наука і життя" 1975 році почалося знайомство харківської інтелігенції з цією грою. Грою зацікавилася професура ВНЗ та дослідних інститутів, а також і студенти. Слід зазначити Курінного Г.Ч. доцента математичних наук ХНУ ім. В.Н. Каразіна, який, єдиний з харків'ян, вірно вирішив всі запропоновані Го завдання. За результатами відбувся го-конгрес, на якому Курінний вперше зіграв з японським професійним гравцем.

У середині 90-х в Україні та у Харкові розпочалася 2-а хвиля розвитку Го. Гравці стали грати у Міському будинку Вчених. У Го прийшов Ковальов Михайло Михайлович, який виховав найсильнішого гравця Харкова та України того часу (1990 -96 роки) - Ледовських Юрія Миколайовича, переможця багатьох міжнародних турнірів

Юрій Миколайович створив громадську організацію і всіляко прагнув розвивати Го. Але його планам не судилося збутися і восени 1996 року його не стало. З 2012 року і донині почалася третя хвиля розвитку Го. Ще на початку 2012 року в Харкові було всього два клуби, в які ходило не більше двох десятків людей. Протягом трьох років Харківське Го піднайом на нові вершини і сьогодні в Го постійно грають близько сотні людей, відкриваються нові клуби і гуртки по всьому місту. На турнірі в Одесі «Одеса залотая +2015» харків'яни у складі 9 осіб привезли в харьков 8 дипломів і займали призові місця, так само харківські спорцмен планують чудово виступити і на Кубку України в жовтні цього року. Харківський Го клуб активно бере участь у севозможних фестивалях, ярмарках і громадських заходах, і набирає все більше і більше популярності серед харків'ян.


Основні досягнення 

Харківський міський Го клуб «50-я ПАРАЛЕЛЬ» спільно з Харківською федерацією федерації шашок України та клубом «Російські Шахи» був створений і успішно реалізований проект «Харків - інтелектуальне місто», який очолив глава Го клубу Абросимов Євген. Метою проекту стало популяризація логічних і інтеллектуальх видів спорту серед дітей та молоді. Проект був реалізований в 4 школах, і за осінь планується відвідати ще стільки ж шкіл.

У 2015 році було створено 4 гуртка і ще один клуб. У турнірі з Го в Одесі «Одеса золота +2015» Харків'яни заробили 8 дипломів, причому в основному заліку Олександр Гілязов посів третє місце, а Часновскій Євген був єдиним учасником турніру якому вдалося вийграть всі партії в основному турнірі.


Основні щорічні заходи

Харківський міський Го клуб «50-я Паралель» щорічно проводить:

  • Чемпіонат м Харкова з гри Го «Різдвяна свічка» (січень)
  • Весняний чемпіонат харківської області "блакитний пролісок" (березень)
  • Кубок Харківського міського Го клубу "Найсильніший Харків'янин", серед чоловіків і жінок (квітень)
  • Літній парний чемпіонат міста Харкова «Квітуча Слобожанщини» (червень)
  • Турнір клубу «50-я ПАРАЛЕЛЬ» "Харківська жара" (серпнь)
  • Відкритий Кубок міста Харкова та Харківської області "Меморіал Ледовських Ю.Н." (жовтень)
  • Чемпіонат г .. Харкова серед юніорів до 20 років, а також Чемпіонат серед дорослід у віці від 20 років (грудень)


Назад к Спортивні клуби
Інформаційні платформи