Веракса і Крипак продовжують збирати медалі в Токіо

01 вересня 2021 09:08

Харківські плавці здобули ще декілька нагород на Паралімпіаді.

Максим Крипак став паралімпійських чемпіоном на дистанції 100 м батерфляєм серед спортсменів із ураженням опорно-рухового апарату в категорії S10, яку подолав зі світовим рекордом серед паралімпійців - 54.15 сек. Найближчого переслідувача італійця Стефано Раймонді харківський плавець випередив на 0.89 сек. Бронзова медаль дісталася австралійцеві Колу Пірса (57.66 сек.). Таким чином, на рахунку Максима Крипака вже 2 золоті, 1 срібна та 1 бронзова медаль Паралімпіади у Токіо.

Максим Веракса фінішував другим на дистанції 100 м вільним стилем серед спортсменів із вадами зору у категорії S12 із результатом 52.87 сек. Переможцем на цій дистанції став Роман Салей з Азербайджану, який випередив українця на 0.18 сек. Бронзова медаль дісталася британцеві Стефену Клеггу (53.43 сек).

Також Веракса у команді ще з однією харків'янкою Мариною Піддубною, Ганною Стеценко з Дніпра і Кирилом Геращенком із Запоріжжя завоював "бронзу" в естафетному плаванні 4х100 вільним стилем серед змішаних команд. Результат українців - 3:55.15. Перше місце дісталося російській команді, яка виступала під нейтральним прапором (3:53.79), друге місце посіли бразильці (3:54.95). Варто відзначити, що це перша медаль Піддубної на цій Паралімпіаді.