Велосипедисти Харківщини вибороли 38 медалей чемпіонату України

11 липня 2017 11:36

З 6 по 9 липня велотрек «Динамо» вперше за багато років прийняв змагання з велоспорту та турнір «Великий приз Харкова».

Відкритий після реконструкції харківський велотрек зібрав на своїх змаганнях близько 100 спортсменів з 8 областей України, а також гостей з Білорусі. У чемпіонаті України за медалі в олімпійських та неолімпійських видах програми боролися юні трековики в двох вікових групах – юнаки та дівчата, а також молодші юнаки та дівчата. Спільними зусиллями спортсмени збірної команди Харківської області здобули 38 нагород – 19 золотих, 7 срібних та 12 бронзових.

Найбільшу кількість медалей вони завоювали в змаганнях серед молодших юнаків та дівчат, де найуспішнішою була Марія Сухопалова. На її рахунку була перемога в восьми видах програми - гіт 500м, скретч 15 кіл, командний спринт, індивідуальні перегони переслідування 2 км, гіт 200м з ходу, спринт, групові перегони 25 кіл з 5 проміжними фінішами, а також разом з харків’янкою Лідією Маліцькою вона перемогла в перегонах «медісон» 30 кіл із 3-ма проміжними фінішами.

Лідія Маліцька також посіла треті місця в гіті 200м з ходу та в групових перегонах 25 кіл з 5-ма проміжними фінішами.

Також переможцями та призерами чемпіонату в молодшій категорії стали:

- Артем Цвіковський: 1-е місце - гіт 500м, 2-е місце - спринт, 3-є місце - скретч 20 кіл, 3-є місце – індивідуальні перегони переслідування 2км, 3-є місце - групові перегони 30 кіл з 6 проміжними фінішами.

- Антон Сушко: 1-е місце - гіт 200м з ходу.

- Валентин Кабашний: 2-е місце – групові перегони 30 кіл з 6 проміжними фінішами.

- Богдан Адигезялов: 3-є місце - гіт 500м, 3-є місце - спринт.

- Єгор Лавриненко: 3-є місце - гіт 200м з ходу.

Крім того, Артем Цвіковський та Валентин Кабашний здобули «золото» чемпіонату в змаганнях серед молодших юнаків в перегонах «медісон» 40 кіл з 4 проміжними фінішами, а разом з Богданом Адигезяловим перемогли в командному спринті серед молодших юнаків.

Ще одна харківська команда, до складу якої увійшли Єгор Лавриненко, Антон Сушко та Ярослав Гриценко, посіла в цьому виді програми третє місце.

У старшій віковій категорії в змаганнях серед юнаків та дівчат сім разів на найвищу сходинку п’єдесталу пошани підіймався Богдан Данильчук, який завоював золоті медалі в гіті 500м, скретчі 30 кіл, гіті 200м з ходу, спринті, групових перегонах 50 кіл з 10 проміжними фінішами, а також разом з іншими харків’янами - Єгором Коробовим та Михайлом-Ярославом Дудко - виграв командний спринт.

Крім того, Богдан Данильчук та Михайло-Ярослав Дудко стали переможцями чемпіонату в перегонах «медісон» 50 кіл з 5 проміжними фінішами.

Також призерами чемпіонату серед юнаків та дівчат стали:

- Єгор Коробов: 2-е місце - скретч 30 кіл, 2-е місце - гіт 200м з ходу, 2-е місце -  спринт, 2-е місце – перегони «медісон» 50 кіл з 5 проміжними фінішами, 3-є місце - гіт 500м.

- Тетяна Зарванська: 2-е місце - командний спринт, 3-є - перегони «медісон» 40 кіл з 4 проміжними фінішами.

- Михайло-Ярослав Дудко: 3-є місце - гіт 200м з ходу.

У турнірі «Великий приз Харкова», де за медалі боролися чоловіки, харківські велогонщики здобули 3 золоті та 3 срібні нагороди.

У цих змаганнях не було рівних переможцю Кубка світу харків’янину Андрію Винокурову, який впевнено переміг в усіх трьох видах програми - гіті 200м, спринті та керіні.

Другі місця в цих перегонах були за харків’янином Владиславом Денисенком, а бронзовим призером став вихованець харківської школи велоспорту Володимир Фредюк, який зараз представляє Миколаївську область.