У Харкові вперше відбувся турнір із пляжної боротьби

14 вересня 2017 10:36

9 та 10 вересня на спортивних майданчиках парку імені Горького відбувся міжнародний турнір із сумо та пляжної боротьби «Adrenalin Open».

Змагання зібрали 146 борців із семи областей України. Також участь у ньому приймали гості з Молдови, Азербайджану та Болгарії.

Медалі були розіграні в чотирьох вікових категоріях: серед юнаків до 12 років, серед юнаків до 14 років, серед юнаків до 16 років та серед дорослих.

За підсумками турніру успішно виступили господарі змагань - харківські борці. Вони здобули 37 золотих, 23 срібні та 41 бронзову медаль.

Найуспішнішими серед харківських спортсменів, виборовши відразу по декілька нагород, стали:

Дар’я Коритіна - здобула 3 золоті та 1 срібну медалі в сумо; вона стала переможницею  в категоріях U14, U16 та в змаганнях серед жінок у ваговій категорії понад 95 кг; у змаганнях з сумо серед жінок вона стала срібною призеркою в абсолютній ваговій категорії;

Володимир Кочанов - здобув золоті медалі у віковій категорії U14 у вазі до 70 кг - як у змаганнях з сумо, так і в пляжній боротьбі;

Замін Мамедов - став переможцем у сумо та в пляжній боротьбі у віковій категорії U12 у вазі до 30 кг;

Артем Саратов - у категорії U12 у вазі до 45 кг здобув золоту медаль у пляжній боротьбі та срібну - в сумо;

Сергій Гайдар - завоював золоту медаль у пляжній боротьбі серед чоловіків у вазі до 70кг та став срібним призером у цій само категорії в змаганнях з сумо.

Даний турнір також став для харківських сумоїстів етапом відбору на чемпіонат України, який з 22 по 24 вересня відбудеться в місті Рівне.

Довідка. Пляжна боротьба - досить новий вид спорту. На Харківщині вона була вперше представлена в рамках цьогорічної спортивної ярмарки. Ця боротьба активно розвивається в країнах Балтії та нещодавно була додана Об'єднаним світом боротьби (UWW) до переліку своїх видів спорту.

У Харкові цей стиль, а також сумо розвиває спортивний клуб «Adrenalin». У серпні цього року борці клубу досить успішно виступили на міжнародному турнірі з пляжної боротьби в Одесі, де Антон Чуєв здобув бронзову медаль та потрапив до складу збірної України на перший в історії чемпіонат світу, який з 13 по 15 вересня відбудеться в Туреччині.