У Харкові встановили шаховий рекорд

02 червня 2019 13:49
У Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького одночасно зіграли понад 550 юних спортсменів.
 
1 червня у Харкові зафіксовано рекорд за кількістю учасників дитячого шахового турніру. На честь Дня захисту дітей Харківська обласна федерація шахів провела відкриті змагання, в яких взяли участь 556 спортсменів - школярів і малюків.
 
Сеанс одночасної гри пройшов на центральній алеї парку імені Горького. Представники Національного реєстру рекордів України зафіксували унікальне для країни досягнення і передали сертифікат, що це підтверджує, міському голові Геннадію Кернесу.
 
«Мені почесно звертатися до такої інтелектуальної аудиторії. Кажуть, що шахи - це поєднання спорту, науки і мистецтва. Я сам люблю шахи і впевнений, що вони формують людину, вчать розумній боротьбі, розвивають логіку та інтуїцію. Викликає велику повагу, що ви з самого дитинства присвячуєте цьому час, прагнете грати краще. А успіхи обов'язково прийдуть, якщо постійно працювати і по-справжньому любити свою справу», - звернувся до шахістів і публіки міський голова.
 
Рекорд був визнаний встановленим у той момент, коли гравці зробили перший хід. Суперниками гравців стали провідні гросмейстери і дитячі тренери. Після гри всі учасники отримали медалі за участь у рекорді України та подарунки від Фонду народного депутата Олександра Грановського, який очолює обласну федерацію шахів.
 
«Я щиро радий, що в День захисту дітей я в такій величезній і славній компанії. І, звичайно, велика заслуга батьків і тренерів, що діти з ранку в парку зайняті такою інтелектуальною і амбітною справою, спасибі вам велике. Харківська школа дуже сильна, і на своєму місці я намагаюся робити все можливе, щоб федерація приділяла достатньо уваги дитячим шахам. Зі святом, початком канікул, нехай вони пройдуть весело і цікаво», - сказав Олександр Грановський перед початком гри.
 
Керівник Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова повідомила, що це вже третій шаховий рекорд, який встановлений в Харкові. «Ви - справжня столиця України в цьому спорті. Першим був ваш знаменитий чемпіон Тихон Черняєв, який вже в 5 років здав перший дорослий розряд з шахів. Крім того, наймасовіший дорослий турнір теж пройшов тут», - зазначила вона, відповідаючи на питання журналістів.Новини в тему

12 вересня 2021
У Харкові відбувся Фестиваль спорту
11 вересня 2021
Сьогодні - День фізкультури і спорту України
23 червня 2021
Зеленський підписав закон про меценатів у спорті
23 червня 2021
Харків'яни будуть займатися спортом з "віртуальними тренерами"
22 травня 2021
У Харкові побудують нові спортивні об'єкти
22 травня 2021
У Харкові з'явиться Алея олімпійських чемпіонів
02 лютого 2021
Кожен учасник “Харківських спортивних шкільних ліг” отримає власний логотип
28 грудня 2020
Приєднуйся до спортивної громадськості Харкова!
05 листопада 2020
В Кабміні розказали, як залучатимуть українців до спорту
21 жовтня 2020
Харківська міськрада співпрацюватиме зі спортивними профспілками

ІX Гала-зузстріч «KHARKIV SPORT CITY» :
днiчасимiнутисек Детальніше


Інформаційні платформи