У Харкові пройшов фестиваль вуличних культур

28 травня 2018 14:27

ІІ Фестиваль вуличних культур пройшов 27 травня, на майданчику перед Харківським національним театром опери та балету ім. М. В. Лисенка.

У програму фестивалю увійшли баттли з брейк-дансу, змагання з воркауту, стрітболу, роллерблейдингу, паркуру, скейтбордингу, а також на велосипедах і скутерах.

Як повідомив директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Олексій Чубаров, саме харківський фестиваль дав величезний поштовх до розвитку вуличної культури в Україні.

«Два роки тому нам вдалося практично неможливе - об'єднати представників різних видів вуличної культури в одну команду. Тепер ми можемо розвивати цей рух цілеспрямовано. Фундаментом якраз і став перший фестиваль вуличних культур, на який приїхали учасники з усієї України. Ми створили прецедент, який отримав подальший розвиток в країні. Такі фестивалі, як у Харкові, почали проводитися і в інших містах. У підсумку, був сформований масовий громадський рух «Street culture», і зараз на рівні Міністерства молоді і спорту розглядається питання про його фінансову підтримку», - розповів Олексій Чубаров.

За його словами, головне завдання таких заходів - залучити якомога більше дітей до занять цими видами вуличної культури.

«Якщо дитина звикла до вулиці, то вона, можливо, і не зверне увагу на традиційні види спорту, а їй будуть до душі такі ж хлопці, які займаються брейк-дансом, катаються на роликах або велосипедах. Для неблагополучних дітей ця культура також є ближчою, і це наш шанс повернути їх до нормального життя », - підкреслив Олексій Чубаров.

Водночас міська влада розуміє, що для розвитку цього напрямку необхідна відповідна інфраструктура. Зараз розробляються проекти урбан-парків, де представники вуличної культури зможуть тренуватися. За словами Олексія Чубарова, такі об'єкти вимагають чималих фінансових вкладень, тому місто почне з невеликих парків, де буде представлений мінімальний набір об'єктів, що дадуть можливість займатися. Перші такі об'єкти можуть з'явитися в Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького і в сквері Богдана Хмельницького.


Теги: спорт,


Новини в тему

18 серпня 2019
Українські та іноземні спортсмени пробігли марафон на честь визволення Харкова
26 липня 2019
Харківські паралімпійці отримають стипендії президента
18 липня 2019
Геннадій Кернес відкрив Урбан-парк
12 червня 2019
У Київському районі відбувся турнір з міні-футболу серед школярів
08 червня 2019
У Київському районі пройшли змагання з шахів серед школярів
09 травня 2019
У Харкові пройдуть всеукраїнські змагання з поул спорту і повітряної акробатики
30 квітня 2019
У Харкові відбувся Кубок "Білого ведмедя"
17 квітня 2019
У міській раді нагородили кращих спортсменів і тренерів
01 квітня 2019
Харків'яни стали "Героями спортивного року"
28 березня 2019
Харківська спортсменка Євгенія Бреус завоювала дві медалі на етапі Кубка світу в Італії

Брейкданс фестиваль "BREAKIDZ 2019" стартует через:
днiчасимiнутисек Детальніше


Інформаційні платформи