Українські та іноземні спортсмени пробігли марафон на честь визволення Харкова

18 серпня 2019 14:21

34-й Міжнародний легкоатлетичний марафон «Визволення» і біг по шосе відбулися сьогодні, 18 серпня, у Харкові.

Забіги були присвячені святкуванню 365-ї річниці заснування міста, 28-ї річниці Незалежності України та 76-ї річниці визволення Харкова від нацистських загарбників. Учасники стартували біля стадіону «Динамо» і пробігли дистанції 3, 10, 21 і 42 км.

Як повідомив заступник Харківського міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко, у змаганнях взяли участь близько 5 тис. бігунів з Харкова, Сум, Полтави, Кременчука, Дніпра, Запоріжжя та інших міст України, а також представники кількох іноземних делегацій. Серед учасників були професійні спортсмени та любителі, сім'ї з дітьми, ветерани спорту, люди з обмеженими можливостями. Спортсмени-інваліди, спортивні сім'ї, наймолодші і найстарші учасники змагань отримали призи від Харківської міської ради. До речі, вік найстаршого бігуна - 98 років.

Переможець на дистанції 3 км, тренер Національного університету цивільного захисту України Володимир Жогло біг разом зі своїми учнями-курсантами.

«Лідер команди повинен бігти в команді і показувати найвищий результат. Перше, друге і третє місця на цій дистанції сьогодні посіли пожежні», - розповів після фінішу Володимир Жогло.

Також 3 км пробіг 73-річний Олександр Староженко. Він зазначив, що регулярно бігає по 5-10 км у лісі, і що спорт допоміг йому позбутися поганих звичок.

«Почав бігати, не палю вже 20 років. Спорт дає енергію. Прокинувся вранці, зробив зарядку і добре почуваюся. Сьогодні 3 км пробіг відмінно, хороша дистанція, хоча під фініш вже було важкувато», - сказав Олександр Староженко.

За результатами забігів, перемогу на дистанції 21 км здобув Вадим Рогозівській (смт Володарка, 1 год. 11 хв. 59 сек.), друге місце посів Олександр Чеперис (Харків, 1 год. 12 хв. 10 сек.), третє - Олександр Сердюк (Харків, 1 год. 14 хв. 8 сек.). Кращими серед жінок стали харків'янки Марина Немченко (1 год. 24 хв. 46 сек.), Ольга Донченко (1 год. 29 хв. 30 сек.) та Дарина Гнатовська (1 год. 31 хв. 4 сек.)

Марафонську дистанцію першим за 2 год. 40 хв. 13 сек. подолав Антон Заїченко (Кременчук), другим з результатом 2 год. 43 хв. 50 сек. прибіг Владислав Зінченко (Красноград), а третє місце посів харків'янин Олександр Піро з результатом 2 год. 44 хв. 25 сек.

Після фінішу переможець Антон Заїченко розповів, що свій перший марафон пробіг рік тому в Харкові:

«Свою бігову кар'єру почав рік тому з цього ж марафону. Я його пробіг за 2 години 52 хвилини, був четвертим. Сьогоднішня перемога прийшла після наполегливих тренувань. Я працюю на залізниці і у вільний час підтримую себе у формі. Бувало, і на роботу біжу. Всім, хто хоче пробігти марафон, бажаю стабільності і набирати обертів поступово, щоб не перегоріти».

Переможцям і призерам змагань вручили дипломи, медалі, пам'ятні статуетки та призи.


Теги: спорт,


Новини в тему

22 лютого 2020
Катерина Шакалова перемогла на чемпіонаті Європи з грепплінгу
19 лютого 2020
У Харкові пройде чемпіонат України з історичного фехтування
11 cічня 2020
Харківський альпініст встановив рекорд на найвищому у світі вулкані
09 cічня 2020
Юні харків’яни відправилися на III зимові Юнацькі Олімпійські ігри
09 грудня 2019
У Київському районі пройшли змагання з кульової стрільби
06 грудня 2019
Харківські чирлідери здобули перемогу на чемпіонаті України
21 листопада 2019
У Київському районі пройшла сімейна естафета
19 листопада 2019
Завтра на Олексіївці відкриється міський центр єдиноборств
18 листопада 2019
Марія Жигалова перемогла на чемпіонаті світу з гирьового спорту
05 листопада 2019
У Харкові пройде фестиваль технічних видів спорту

VІI Харківський міжнародний марафон :
днiчасимiнутисек Детальніше


Інформаційні платформи