Україна вийшла до 1/8 фіналу волейбольного чемпіонату світу

01 вересня 2022 11:35

У заключному матчі групи А українці перемогли команду Пуерто-Ріко з рахунком 3:1.

В польському місті Катовіце завершилися ігри третього туру групи А чемпіонату світу з волейболу серед чоловіків. У першому з них збірна Сербії завдала поразки Тунісу з рахунком 3:0, а завершували ігровий день волейболісти України та Пуерто-Ріко.

Стартову партію наші хлопці провели явно нижче за свої можливості. Приблизно до середини сету в рахунку частіше вела збірна Пуерто-Ріко, а коли українці вийшли вперед 13:11, вони примудрилися програти п'ять очок поспіль – 13:16. Наприкінці партії нашій команді все ж таки вдалося вирівняти становище і навіть, завдяки вдалим подачам вихованця харківської школи волейболу Олега Плотницького, заробити сетбол 24:23. Але знову ми дозволили волейболістам Пуерто-Ріко взяти тепер вже три очки поспіль і програли сет 24:26. До речі, це була перша виграна партія острів'ян на цьому чемпіонаті світу.

Очевидно, у перерві між сетами наставник українців знайшов потрібні слова для своїх волейболістів, і далі вони вже виглядали значно краще. До того ж вдало увійшов до гри з лави запасних Євген Кісілюк. Якоїсь миті у другій партії наші гравці зуміли відірватися від суперників на чотири очки 11:7, після чого вже цю перевагу не лише не віддали, а ще й наростили 25:19.

Приблизно за таким самим сценарієм проходив і третій сет. Після рахунку 9:9 українській збірній вдалося здійснити відрив 16:10 і долю партії було вирішено – 25:16.

А останньою у цьому поєдинку стала четверта партія, хоч далася вона українцям непросто. До рахунку 14:14 важко було припустити, як завершиться сет. І лише потім наша збірна зуміла відірватися 21:15 та довести справу до загальної перемоги – 25:19.

Збірна України провела гру у такому складі: Олег Плотницький (набрав 19 очок), Юрій Семенюк (10), Василь Тупчий (2), Ілля Ковальов (19), Максим Дрозд (9), Віталій Щитков (2), Дмитро Канаєв (ліберо). На заміну виходив Євген Кісілюк (8).

В 1/8 фіналу українці зіграють зі збірною Нідерландів 5 вересня у Любляні.