Софія Рудь – чемпіонка Європи з пауерліфтингу

01 грудня 2018 09:17

З 24 листопада по 2 грудня в литовському місті Каунас проходить чемпіонат Європи з класичного пауерліфтингу, на якому харківські спортсмени вже вибороли чотири медалі, в тому числі золоту.

На чемпіонаті свої змагання вже завершили юнаки та юніори. На рахунку харків’ян - 1 золота та 3 бронзові медалі в змаганнях серед юніорів.

Чемпіонкою Європи серед юніорок у ваговій категорії до 63кг стала Софія Рудь. У сумі триборства харківська спортсменка підняла вагу 412.5кг (145 кг - у присіданні + 90кг - у жимі лежачи + 177.5 кг - у становій тязі). Крім того, результати Софії в присіданні та в становій тязі принесли їй «малі» бронзові нагороди.

Бронзову медаль чемпіонату з рекордом України виборов Микита Сухорутченко. У ваговій категорії до 74кг у сумі триборства він показав результат 652.5кг (232.5кг - у присіданні + 170кг - у жимі лежачи + 250кг - у тязі), що стало новим рекордом України серед юніорів. Крім того, результат Микити у присіданні також став рекордом України серед юніорів, а в жимі лежачі він завоював «малу» бронзову медаль.

Також бронзовими призерами стали Юлія Шевченко та Юлія Мариненко. Шевченко в ваговій категорії до 72кг у сумі триборства підняла вагу  432,5 кг (150кг - у присіданні + 92.5кг - у жимі лежачи + 190кг - у тязі). ЇЇ результати в жимі та становій тязі також принесли спортсменці «малі» бронзові медалі.

Юлія Мариненко стала призеркою у вазі понад 84кг з сумою триборства 422.5кг. Харків’янка також здобула дві «малі» бронзові медалі у присіданні (162.5кг) та тязі (180кг).

Загалом на цьому чемпіонаті збірна України зусиллями юніорів та юнаків виборола 7 золотих , 4 срібні та 5 бронзових нагород та посіла перше загальнокомандне місце в змаганнях серед юніорів та третє - серед дівчат.

Далі змагання продовжують спортсменки та спортсмени в відкритих вагових категоріях.