Сергій Білий зі світовим рекордом виграв чемпіонат Європи

08 травня 2019 15:58
З 28 квітня по 4 травня в чеському місті Плзень відбулись змагання з пауерліфтингу, перше місце на яких серед чоловіків у вазі до 105 кг посів харків’янин.

На рахунку Сергія Білого були 417.5кг у присіданні та 315кг - у жимі лежачи, що потягнули на «малі» золоті медалі, а також 360кг - у становій тязі («мала» срібна медаль). За сумою триборства Сергій підняв, таким чином, 1092.5кг, що стало новим світовим рекордом. Попередній результат ще одного українця Дмитра Семененка підопічний Заслуженого тренера України Леоніда Плотницького перевершив на 2.5кг.

За інформацією Управління у справах молоді та спорту ХОДА, друге місце в цій ваговій категорії посів ще один українець Данило Ковальов з Краматорська Донецької області, результат якого за сумою триборства був 1030кг. «Бронза» дісталася французу Алену Гріньє (1000кг).

Ще одна харківська спортсменка Наталя Гаргуновська посіла третє місце в змаганнях серед жінок у ваговій категорії до 63кг, показавши результат 515кг за сумою триборства. Перевершити результат Наталі змогли лише росіянка Дарина Ломацька (552.5кг) та норвежка Елін Йоргенсен, яка з результатом 555кг стала чемпіонкою.

Загалом на цьому чемпіонаті Європи українці спільними зусиллями трьох вікових груп: дорослі, юніори та юнаки - завоювали 14 золотих, 6 срібних та 10 бронзових медалей, а також посіли перші загальнокомандні місця серед чоловіків та дівчат, другі місця - в змаганнях серед юніорів і юніорок та третє - серед жінок.