Збірна України вперше в історії вийшла до чвертьфіналу ЧС з волейболу

06 вересня 2022 09:35

Плотницький і команія "всуху" перемогли національну команду Нідерландів, яка до матчу вважалася явним фаворитом.

Збірна України з волейболу здобула перемогу в матчі 1/8 фіналу чемпіонату світу з волейболу над Нідерландами у трьох сетах.

Запорукою успіху у першій партії став потужний початок. Українці одразу оформили комфортну для себе перевагу 3:0, після чого потроху нарощували її та довели до семи очок. Втратити таку перевагу проти суперника, який дуже багато помилявся, було просто неможливо. Заміни Роберто Пьяцци не зуміли кардинально змінити перебіг гри і звитягу у першій партії здобули українці – 25:16.

У другому сеті суперники спершу обмінювалися вдалими розіграшами та подачами. Було побоювання, що за рахунку 5:2 нідерландці почнуть нарощувати перевагу та доводити свій статус фаворитів. Одначе підопічні Угіса Крастіньша у ключовий момент зібралися, у другій половині вже зрівняли рахунок, вийшли вперед та довели справу до перемоги – 25:19.

Третя партія йшла уже більше за сценарієм українців. Нідерланди, схоже, повністю втратили віру у своїй сили та не змогли знайти слабких сторін в українському захисті – 25:18.

Українці переграли суперника за усіма статистичними показниками – 37:33 в атаці, 12:1 на блоці та 5:2 на подачі і заслужено крокують у 1/4 фіналу ЧС-2022, де суперником стане Словенія. Гра відбудеться 7 вересня.

Відзначимо, це найкращий результат України на чемпіонатах світу. У 1998 році наша команда завершила планетарну першість на десятому місці.