Максим Крипак встановив новий світовий рекорд

16 вересня 2016 14:53

15 вересня на Паралімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро харківський плавець здобув своє п’яте «золото».

Харків’янин фінішував першим на дистанції 400м вільним стилем в класі S10 з результатом 3:57.71, який став новим світовим рекордом та рекордом Паралімпійських ігор. «Срібло» на цій дистанції виборов Денис Дубров з Дніпропетровської області - 4:00.11, а «бронза» дісталася канадцю Бенуа Хуоту - 4:04.63.

Таким чином, на рахунку Максима Крипака вже 5 золотих та 2 срібні медалі Паралімпіади, що є найкращим результатом серед українських плавців-паралімпійців за всю історію. До цього рекорд належав Віктору Смирнову з Донецької області, який на Паралімпійських іграх 2004 року здобув 5 золотих, 1 срібну та 1 бронзову медаль.

Загалом 15 вересня українські спортсмени завоювали 4 золоті, 4 срібні та 3 бронзові медалі. Окрім Максима Крипака, паралімпійськими чемпіонами в плаванні в цей день стали Євгеній Богодайко з Полтавської області та Геннадій Бойко з Миколаївської області. Також «золото» в змаганнях параканое виборов Сергій Ємельянов з Полтавської області.

За підсумками восьми змагальних днів на рахунку збірної України вже 92 нагороди - 35 золотих, 27 срібних та 30 бронзових, а також третє місце в медальному заліку. Попереду - лише Британія (48-28-31) та Китай (84-66-41), а позаду, на четвертому місці - збірна США (30-33-26).