Ляшенко виграла індивідуальну гонку ЧС-2023 з парабіатлону

26 cічня 2023 16:24

Харківська спортсменка стала найкращою в класі стоячи.

На чемпіонаті світу-2023 з парабіатлону та лижних перегонів, що триває у шведському Естерсунді, розіграли другий комплект нагород серед біатлоністів. 25 січня спортсмени змагалися в індивідуальних гонках на середній дистанції, як і в інших дисциплінах, в трьох класах: сидячи, стоячи та серед спортсменів із порушенням зору. Українці завоювали ще сім нагород і таким чином збільшили здобуток команди до 17 медалей.

Чемпіонський титул виборола паралімпійська чемпіонка з Харкова Людмила Ляшенко, яка стала найкращою в індивідуальній гонці в класі стоячи. Попри три промахи вона показала час 32:16.4. На 1:18 хвилини їй поступилася українка Богдана Конашук, яка врешті виграла "срібло". Третьою стала канадка Бріттані Гудак.

"Золото" в класі сидячи завоював паралімпійський чемпіон Тарас Радь. Спортсмен не припустився жодної хиби на стрільбі та подолав дистанцію за 33:08.9 хвилини, майже на 52 секунди випередивши американця Аарона Пайка. Третю позицію посів південнокореєць Сін Ий Хьон.

Незважаючи на три хиби, ще одну золоту нагороду здобув і паралімпійський чемпіон Олександр Казік, який виступав серед спортсменів із порушенням зору. Він фінішував із часом 28:43.8 хвилини, залишивши позаду німця Ніко Мессінґера та шведа Себастьяна Модіна.

У класі стоячи серед чоловіків на п'єдестал піднялися одразу двоє українців. "Срібло" здобув Григорій Вовчинський, а "бронзу" – Сергій Романюк. Обидва мали по одній хибі. Українських біатлоністів обійшов канадець Марк Арендз, який за чистої стрільби мав перевагу майже 33 секунди.

Зі срібною медаллю змагальний день завершила Оксана Шишкова. Серед біатлоністок із порушенням зору вона фінішувала другою з часом 36:22.2 і безпомилковою стрільбою. На 2:16 хвилини її випередила німкеня Леоні Марія Вальтер. Третю позицію посіла австрійка Каріна Едлінґер.