Кінаш допоміг Україні вперше в історії виграти медаль у змішаній естафеті на ЮЧЄ з біатлону

17 лютого 2023 12:41

У латвійській Мадоні в рамках юніорського чемпіонату Європи 2023 відбулася змішана естафета.

У цій гонці Україна виступала у складі Степана Кінаша, Віталія Мандзина, Олександри Меркушиної та Дарини Чалик. Для усіх біатлоністів – це друга гонка в рамках Юніорського Євро-2023.

Україні з першого етапу, на якому стартував харків’янин Кінаш, вдалося закріпитися серед лідерів. Стартовий етап гонки Степан завершив четвертим із відставанням в 16 секунд від першого місця.

Уже на другому етапі Віталій Мандзин підтягнувся до лідерів, після другої своєї стрільби навіть виходив першим, але зрештою передав естафету третім у групі з першою позицією. На середині гонки сформулося тріо лідерів - Італія, Німеччина та Україна, - які випереджали четверте місце уже на 40 секунд.

На третьому етапі за Україну бігла Олександра Меркушина, яка показала найкращий результат серед усіх атлеток. Олександра використала лише один додатковий патрон і на передачі естафети випереджала друге місце (Італію) на 22 секунди, а третє (Німеччину) - на 53 секунди. Усі інші команди відставали на понад дві хвилини.

На останньому етапі Дарина Чалик не змогла втримати перевагу у боротьбі з лідерками юніорського біатлону - Сарою Скатолло з Італії та Йоганною Пуфф з Німеччини. На останню стрільбу Чалик прийшла разом зі Скатолло, але використала два додаткові патрони. Відтак італійка вийшла першою і завоювала "золото", а українка на останнє коло вийшла одночасно з німкенею. Однак на заключних кілометрах Пуфф відірвалася від Дарини.

Чемпіонами Європи стали італійці, "срібло" виграли німці, а "бронзу" – українці. Для України – це перша медаль в історії змішаних естафет на чемпіонаті Європи.
Новини в тему

27 березня 2023
Команда Харківської області перемогла у змішаній естафеті на чемпіонаті України з біатлону
24 березня 2023
Кип'яченкова - бронзова призерка в індивідуальній гонці ЧУ з біатлону
09 березня 2023
Бронзова крапка. Ляшенко медально завершила етап Кубку світу в США
06 березня 2023
Ляшенко – третя в індивідуальній гонці у Медвеї
04 березня 2023
Ляшенко здобула “срібло” етапу Кубку світу з парабіатлону
23 лютого 2023
На Луганщині загинув харківський біатлоніст
16 лютого 2023
ЮЧЄ-2023 з біатлону. Кінаш – 27-й в індивідуальній гонці
13 лютого 2023
Хаанья-2023. Кінаш здобув “срібло” в естафеті
07 лютого 2023
Кип'яченкова вперше у кар'єрі позмагається за нагороди ЧС із біатлону
30 cічня 2023
Ляшенко здобула “срібло” ЧС з лижних перегонів та біатлону у змішаній естафеті
Інформаційні платформи