Харциз виграв престижний міжнародний турнір в Угорщині. У Толмачова - "бронза"

14 лютого 2023 12:14

Меморіал Іштвана Бочкаї з боксу завершився в угорському Дебрецені. За підсумками турніру українці здобули на турнірі 18 медалей різних ґатунків.

Меморіал Бочкаї – один з найстаріших боксерських турнірів Європи, який проводиться в Угорщині з 1956 року. На турнірах змагаються олімпійські чемпіони з боксу, чемпіони світу та Європи на аматорському рівні. Цього року до заявки ввійшли 294 спортсмени в чоловічих та жіночих змаганнях 25 різних вагових категорій.

З українців у числі інших до Дебрецена вирушили олімпійський віцечемпіон Токіо Олександр Хижняк, чемпіон світу 2021 року Юрій Захарєєв, дворазовий чемпіон України, учасник Олімпіади-2020 харків’янин Ярослав Харциз та призерка молодіжного Євро-2022 Олеся Крисюк.

Першими свої фінали провели жінки. На "золото" претендували Олеся Крисюк та Світлана Уманська. Утім, обидві українки задовольнилися срібними медалями: Крисюк у фіналі вагової категорії 81 кг поступилася австрійці Еммі-Сью Фреєнтрі, а Уманська (52 кг) - її співвітчизниці Монік Шурачі.

Ще чотири українки здобули бронзові нагороди, збільшивши загальний доробок жіночох збірної до семи медалей різних ґатунків.

У чоловіків одразу шесто українців дісталися своїх фіналів. Ярослав Харциз, Юрій Захарєєв та Олександр Хижняк вибороли "золото", у вирішальних протистояннях здолавши німців Ассана Гансена, Магомеда Шахідова та узбекистанця Турабека Хабібуллаєва відповідно.

Поступилися у вирішальних сутичках Ярослав Михалушко, Іван Папакін та Дмитро Ловчинський – усі здобули по срібній нагороді турніру. Ще чотири українці, серед них і харків'янин Богдан Толмачов, виграли "бронзу" та доклалися до підсумкових 18 нагород збірної України в Дебрецені.

Найкращим боксером турніру врешті визнали українця - Юрія Захарєєва, що став найсильнішим у категорії до 71 кг.

Меморіал Іштвана Бочкаї 2023. Нагороди України

Чоловіки:
"Золото": Ярослав Харциз (вагова категорія - 63.5 кг), Юрій Захарєєв (71 кг), Олександр Хижняк (80 кг)
"Срібло": Ярослав Михалушко (67 кг), Іван Папакін (75 кг), Дмитро Ловчинський (92+ кг)
"Бронза": Андрій Тишковець (48 кг), Павло Коваленко (54 кг), Данил Заморило (63.5 кг), Богдан Толмачов (86 кг).

Жінки:
"Срібло": Світлана Уманська (52 кг), Олеся Крисюк (81 кг)
"Бронза": Ярослава Маринчук (50 кг), Анастасія Ковальчук (54 кг), Маріанна Басанець (57 кг), Ганна Охрей (60 кг), Марія Бова (63 кг).

27 березня 2024
Ражба – бронзовий призер міжнародного турніру з боксу у Литві
02 березня 2024
У Харкові нагородили переможців та призерів товариського турніру з боксу, який відбувся у Польщі