Харківський альпініст підкорив надскладну вершину світу

27 липня 2021 14:41

На вершину К2, яка знаходиться у Пакистані, експедиція Валентина Сипавіна, який чотири рази підкорив Еверест, зійшла вранці 27 липня.

К2 - блакитна мрія кожного альпініста. Ця вершина менш відома, ніж Еверест, але підкорити її технічно набагато складніше через мінливу погоди і крутизну самої гори.

"Гори тут живі. Зараз жарко. Постійно звідкись летить, гримить, сипле. Навіть в наметі днем чуєш, як щось тече, дзюрчить, обсипається ... А вночі льодовик під наметом тріскається ... У льодопаді та ж історія. Йдемо вгору - один рельєф, на наступний день вниз - абсолютно все інше", - поділився перед сходженням на саму вершину Валентин Сипавін.

Якщо на Еверест зійшли більше 10 тисяч чоловік, то К2 скорилася лише плюс-мінус чотирьом сотням ледолазов. У їхному числі і три українці.

Нагадаємо, 23 травня 2021 року Валентин Сипавін зробив своє четверте сходження на найвищу точку на планеті - гору Еверест.

Довідка. Альпініст Валентин Сипавін народився у 1983 році, почав займатися альпінізмом у 2001-му. Підкорив Ельбрус, Казбек, Монблан, Маттерхорн, Кіліманджаро, Акконкагуа, Альпомайо, Мак-Кінлі та інші вершини. Також займається льодолазінням: бронзовий призер чемпіонату Європи, віце-чемпіон світу, призер етапів Кубка світу.

У 2020 році Сипавін встановив світовий рекорд: проплив на каяку на висоті 6 тис. 377 метрів. Це сталося в експедиції до найвищого вулкану планети - Охос дель Саладо (6893 м.), який розташований в пустелі Атакама на кордоні Чилі та Аргентини. Сипавін плив кратером цього вулкану.
Новини в тему

24 травня 2021
Харків'янин вчетверте підкорив Еверест і встановив рекорд України

Фестиваль хіп-хоп культури :
днiчасимiнутисек Детальніше


Інформаційні платформи