Харківські урбан-парки увійшли до топ-15 кращих проєктів України

06 cічня 2021 14:10

Український журнал «Хмарочос», який спеціалізується на урбаністиці та архітектурі, оприлюднив перелік з 15 кращих проєктів десятиліття в Україні. До нього увійшли «муніципальні проєкти з різних міст України, які стали втіленням нового погляду на комфортне середовище і прикладом для наступних змін уже в 2020-х роках».

У списку - два харківських проєкти: урбан-парки та Саржин яр. Співавтор концепцій урбан-парків і співзасновник громадської організації «Центр вуличних культур» Єгор Матюхін зазначив, що включення до рейтингу стало логічним підсумком п'ятирічної роботи над новим сприйняттям вуличної культури в містах України.

Зараз у Харкові працюють три урбан-парки: на бул. Юр'єва, в Молодіжному парку і Холодногірському сквері. У 2021 році планується відкриття ще трьох урбан-парків: у парку Перемоги, на перетині вул. Героїв Праці та пр. Тракторобудівників, а також на території школи №11 (Немишлянський район).

«Наші урбан-парки в цьому рейтингу - єдині представники вуличної культури. Наш принцип - працювати разом з людьми, які будуть цим користуватися. Тому ми хочемо по всій країні залучати представників вуличної культури до перетворень власних міст. У новому десятилітті вулична культура має стати невід'ємною частиною міського життя», - зазначив Єгор Матюхін.

Зараз «Центр вуличних культур» разом із Українським культурним фондом проводять перший в Україні конкурс проєктів вуличних культур. Загальний бюджет у 10 млн. грн. буде розподілений між кращими ідеями з усієї країни (від 100 тис. до 700 тис. грн на один проєкт). Формати можуть бути різними: від відеороликів і графіті до фестивалів і концертів вуличних культур або урбан-парків. Організатори очікують на онлайн-заявки до 15 січня.
Новини в тему

01 грудня 2020
Світоліна увійшла в ТОП-10 за відсотком перемог на грунті
20 вересня 2020
Харківський гольфіст уперше в історії ввійшов у топ
03 липня 2020
Дві харків’янки потрапили до топ-10 футболісток світу
15 травня 2020
Харків’янка потрапила до топ-10 тенісисток десятиліття
01 березня 2020
Рейтинг WTA: знаменита харків'янка опустилася ще на одну сходинку
16 липня 2019
Завтра відбудеться відкриття урбан-парку «Молодіжний»
22 березня 2017
Харківщина - лідер серед регіонів з літніх олімпійських видів спорту
07 лютого 2017
Харківська тенісистка - в десятці кращих в чемпіонській гонці WTA
21 серпня 2013
Рафаэль Надаль стал второй ракеткой мира
08 серпня 2013
Какое место Украина занимает в ТОП-30 рейтинга ФИФА
Інформаційні платформи