Харківські урбан-парки увійшли до топ-15 кращих проєктів України

06 cічня 2021 14:10

Український журнал «Хмарочос», який спеціалізується на урбаністиці та архітектурі, оприлюднив перелік з 15 кращих проєктів десятиліття в Україні. До нього увійшли «муніципальні проєкти з різних міст України, які стали втіленням нового погляду на комфортне середовище і прикладом для наступних змін уже в 2020-х роках».

У списку - два харківських проєкти: урбан-парки та Саржин яр. Співавтор концепцій урбан-парків і співзасновник громадської організації «Центр вуличних культур» Єгор Матюхін зазначив, що включення до рейтингу стало логічним підсумком п'ятирічної роботи над новим сприйняттям вуличної культури в містах України.

Зараз у Харкові працюють три урбан-парки: на бул. Юр'єва, в Молодіжному парку і Холодногірському сквері. У 2021 році планується відкриття ще трьох урбан-парків: у парку Перемоги, на перетині вул. Героїв Праці та пр. Тракторобудівників, а також на території школи №11 (Немишлянський район).

«Наші урбан-парки в цьому рейтингу - єдині представники вуличної культури. Наш принцип - працювати разом з людьми, які будуть цим користуватися. Тому ми хочемо по всій країні залучати представників вуличної культури до перетворень власних міст. У новому десятилітті вулична культура має стати невід'ємною частиною міського життя», - зазначив Єгор Матюхін.

Зараз «Центр вуличних культур» разом із Українським культурним фондом проводять перший в Україні конкурс проєктів вуличних культур. Загальний бюджет у 10 млн. грн. буде розподілений між кращими ідеями з усієї країни (від 100 тис. до 700 тис. грн на один проєкт). Формати можуть бути різними: від відеороликів і графіті до фестивалів і концертів вуличних культур або урбан-парків. Організатори очікують на онлайн-заявки до 15 січня.
Новини в тему

29 жовтня 2021
Прощавай, топ-10. Світоліна втрачає позиції у рейтингу WTA
12 вересня 2021
Світоліна вперше за 19 місяців повернулася до топ-4 рейтингу WTA
01 вересня 2021
У Харкові відбудеться фінал Street Culture Games
26 серпня 2021
Харків у столиці. На ВДНГ відкрили урбан-парк
14 серпня 2021
МТБ. Ірина Попова завоювала "бронзу" ЧЄ
11 серпня 2021
Ірина Попова виграла рейтингову гонку в Сербії
03 серпня 2021
Сухопалова виграла чергову рейтингову гонку
29 квітня 2021
МТБ. Харків'яни відзначилися на велоперегонах у Туреччині та Італії
20 квітня 2021
Без перемоги, але з рейтинговими очками. Як Сухопалова виступила в Австрії
23 березня 2021
Харків'ян запросили будувати урбан-парк в столиці

ІX Гала-зузстріч «KHARKIV SPORT CITY» :
днiчасимiнутисек Детальніше


Інформаційні платформи