Харківські студенти стали переможцями Європейської універсіади

27 липня 2016 12:39

Харківські студенти успішно виступили на III Європейських студентських іграх, що проходили з 12 по 25 липня в Хорватії.

Так, спортсменки Національного технічного університету «ХПІ» Анастасія Дмитришин та Єлизавета Жарка завоювали золоті медалі з бадмінтону в парному розряді, а Дарина Самарчанц - «срібло» в особистих змаганнях. На шляху до фіналу харківська пара перемогла спортсменок зі Страсбурга (Франція), Ноттінгема (Англія) і Ерзінджана (Туреччина). У фіналі харків'янки здобули перемогу над росіянками Анастасією Черв'яковою і Христиною Вірвіч.

Дарина Самарчанц на шляху до фіналу перемогла суперниць з Лісабона (Португалія), Ноттінгема (Англія) і Клайпеди (Литва). У фіналі харків'янка поступилася російській спортсменці Анастасії Черв'яковій і стала володаркою срібної медалі.

У командному турнірі з бадмінтону студенти НТУ «ХПІ» посіли 13-е місце, увійшовши в ТОП-15 європейських студентських команд.

Також на Універсіаді відзначилися студенти Харківської державної академії фізичної культури, які отримали три нагороди в змаганнях з дзюдо. Зокрема, Дмитро Канівець завоював золоту медаль у ваговій категорії до 73 кг, срібним призером став Сергій Крівчіч (вагова категорія 81 кг), а бронзову медаль отримав Роберт Гасанагаев (вагова категорія 66 кг).

Довідка. Європейські університетські ігри проводяться Європейською спортивною асоціацією університетів (European University Sports Association, EUSA). У 2016 році вони проходили в хорватських містах Загреб і Рієка. В Іграх брали участь студенти з 34 країн, які змагалися з 21 виду спорту.