Харківські бадмінтоністи перемогли на Кубку України

23 листопада 2016 08:45

З 16 по 18 листопада в Харкові в ігровому залі Школи вищої спортивної майстерності відбувся Кубок України з бадмінтону, в чотирьох з п’яти категоріях якого золоті медалі здобули харків’яни.

Участь в змаганнях приймали 78 спортсменів з восьми областей країни, серед яких був і учасник Олімпіади в Ріо-де-Жанейро харків’янин Артем Почтарьов. Свій високий міжнародний рейтинг Артем підтвердив і на Кубку України, став переможцем в усіх чоловічих категоріях. Загалом за підсумками змагань харківські бадмінтоністи посіли 4 перших, 4 других та 4 третіх місць.

В змаганнях серед чоловіків в одиночній категорії Артем Почтарьов у фіналі з рахунком 21:17, 21:19 переміг Кирила Леонова з Дніпра. Третє місце в цій категорії було за харківським бадмінтоністом. Олександром Шмундяком, який в півфіналі поступився супернику з Дніпра, а в поєдинку за бронзу здолав з рахунком 21:7, 16:21, 21:17 здолав іншого представника Дніпра - Миколу Мартиненко.

В чоловічій парній категорії золото здобув харківський дует Артем Почтарьов та Валерій Атращенков. У фіналі вони у двох сетах впевнено 21:14, 21:12 здолали своїх земляків Віталія Конова та Олександра Шмундяка. Бронзові медалі в цій категорії також були за харківськими бадмінтоністами. Георгій Натаров та Євген Почтарьов, поступившись у півфіналі майбутнім срібним призерам, в матчі за третє місце перемогли суперників з Дніпропетровської області Олександра Колісника та Миколу Мартиненко з рахунком 21:14, 19:21, 21:16.

Золото Кубка Артем Почтарьов здобув і в змішаній парній категорії, де виступав в дуеті з Наталією Войцех з Дніпра. У фіналі вони з рахунком 21:11, 21:13 перемогли харків’янина Геннадія Натарова та Юлію Казарінову з Миколаєва. Бронзу в цій категорії виборола харківська пара Валерій Атращенков – Анастасія Прозорова. У півфіналі вони поступилися 13:21, 21:16, 18:21 срібним призерам Кубку, а в поєдинку за третє місце перемогли 21:16, 21:16 суперників з Дніпра Кирила Леонова та Марію Рудь.

В змаганнях серед жінок в парній категорії переможницею Кубку стала харків’янка Єлизавета Жарка. В дуеті з Наталією Войцех з Дніпра в фіналі Єлизавета здолала 21:17, 21:18 харків’янку Олену Прус та Юлію Казарінову з Миколаєва. В кроці від бронзових медалей зупинилися харків’янки Марина Ільїнська та Анна Міхалькова. В поєдинку за третє місце вони поступилися 16:21, 18:21 суперницям з Дніпра Євгенії Паксютовій та Марії Рудь.

Єдина категорія, де харківські бадмінтоністи залишилися без золота Кубка стала жіноча одиночна. У фіналі Наталією Войцех з Дніпра з рахунком 21:17, 21:13 перемогла харків’янку Владиславу Лісну, яка відповідно посіла друге місце. Третє було також за харків’янкою Дар’єю Самарчанц. У півфіналі Дар’я поступилася 21:13, 21:8 майбутній переможниці Кубка, у в поєдинку за бронзу здолала харків’янку Марину Ільїнську 21:18, 10:21, 21:15.

Даний Кубок підвів підсумки року в українському бадмінтоні, попереду залишилися лише пара Всеукраїнських турнірів, серед яких і традиційний передноворічний юнацький турнір, який з 25 по 28 грудня відбудеться в харківський ШВСМ.