Харків'ян запросили будувати урбан-парк в столиці

23 березня 2021 16:04

Творці спортивних майданчиків у Харкові будуть займатися розробкою урбан-парку, подібного харківському, в столичному ВДНГ. Подробиці проєкту автори поки не розкривають.

Харківські громадські організації "Street Culture" ("Центр вуличних культур"), "Міські реформи" і "Unique Build" запросили до роботи над дослідженням, розробкою концепції та створенням проєкту урбан-парку в спортивному кластері ВДНГ.

У спортивному кластері будуть спортивні майданчики, урбан-парк, бігові доріжки тощо.

"Концепція київського ВДНГ передбачає сучасні урбаністичні об'єкти. І коли вони побачили, що ми побудували в Харкові, зрозуміли - це те, що вони хочуть бачити у себе. Тому вони відразу нас запросили допомогти їм зробити крутий урбан-парк", - розповів співзасновник "Street Culture" Єгор Матюхін.

"Street Culture" і "Міські реформи" вже створили в Харкові три урбан-парки: на бульварі Юр'єва, в Молодіжному парку і Холодногірському сквері. Кожен складається з різних локацій: кортів для стрітболу та вуличного футболу, паркур-траси, скейт-парку, памп-треку, майданчиків для воркауту. До розробки концепції парку, крім архітекторів і урбаністів, залучатимуть представників відповідних видів вуличної культури.

Які саме майданчики побудують в Києві, поки невідомо.

"Треба провести цілісне урбаністичне дослідження міста з фокусом на публічні простори і потенційні локації для розвитку вуличних культур і спорту та дозвілля, виявити запити від городян, досліджувати міське ком'юніті. Зараз ми цим займаємося, а ще розробкою концепції та проекту", - пояснив Матюхін.

Харків'яни зі "Street Culture" і "Міських реформ" не залишать роботу і в рідному місті. Вони продовжуватимуть співробітництво з Харківською міськрадою. Цьогоріч заплановано відкриття трьох урбан-парків: в парку Перемоги, на перетині вулиці Героїв Праці та проспекту Тракторобудівників. Ще один урбан-парк збираються відкрити на території школи №11 (Немишлянський район) - в розробці проекту брали участь учні та вчителі школи.
Новини в тему

12 квітня 2021
У Харкові завершився Всеукраїнський форум вуличних культур
08 квітня 2021
У Харкові пройде Форум вуличних культур 2021
19 лютого 2021
В Харкові хочуть провести чемпіонат світу з вуличних культур
06 cічня 2021
Харківські урбан-парки увійшли до топ-15 кращих проєктів України
03 серпня 2020
У Харкові пройшов чемпіонат України зі Street Workout
16 липня 2019
Завтра відбудеться відкриття урбан-парку «Молодіжний»
24 вересня 2018
Харків знову зібрав сотні брейкданс танцюристів в одному місці
17 вересня 2018
У Харкові пройде міжнародний фестиваль вуличних танців BREAKIDZ

VII Всеукраїнський фестиваль із хореографії "Tradition and art" :
днiчасимiнутисек Детальніше


Інформаційні платформи