І Плотницький не допоміг. Україна програла Словенії у чвертьфіналі чемпіонату світу

08 вересня 2022 09:13

Наші хлопці боролися до кінця.

У словенській Любляні зіграний чвертьфінальний матч чемпіонату світу з волейболу серед чоловіків, в якому збірна України зустрічалася з господарями майданчика, волейболістами Словенії.

З перших розіграшів підопічні Угіса Крастіньша повели у рахунку і ближче до середини стартової партії їхня перевага досягла чотирьох очок 6:10. Потужний темп тільки наростав, тож наші достатньо легко переграли суперників по всіх показниках – 18:25.

Другий сет вже краще розпочали місцеві волейболісти. Краще полетіла подача, та й у інших елементах господарі майданчику також додали. У другій партії команди багато очок набирали серіями, а кінцівка звелася до більше-менше. Там більш вдало відіграли більш досвідчені словенці – 26:24.

Рівна гра йшла й у третій партії. Українці абсолютно ні в чому не поступалися іменитим суперникам, та ще й на їхньому майданчику. Вони то наздоганяли словенців, то самі виходили вперед. Але все ж таки, чим довше тривав матч, то відчувалося, що у словенців трохи більше сил. Після рахунку 15:15 господарі майданчика стали віддалятися від наших хлопців 19:16, 23:17 і завершилася партія 25:19 на їхню користь.

Четвертий сет, здавалося, може завершитися розгромом. Коли рахунок став 16:11 на користь Словенії, було зрозуміло, що вони вже свого не втратять. Так воно й сталося. Словенці виграли партію 25:23, разом із нею матч 3:1 і вийшли до півфіналу. Хоча й тут українці ледь не створили диво. За рахунку 24:19 на подачі вихованця харківської школи волейболу Олега Плотницького (став найкращим бомбардиром матчу з 30-а очками) вони змогли скоротити відставання до мінімуму 24:23. Але, на жаль...

Відзначимо, це найкращий результат чоловічої збірної України на чемпіонатах світу. У 1998 році українці стали 10, у 2022 – сьомими чи восьмими (в залежності від результатів інших півфіналів).