У Харкові пройшов ювілейний легкоатлетичний марафон «Визволення»

17 серпня 2015 15:06

30-й Міжнародний легкоатлетичний марафон «Визволення» і біг по шосе пройшли сьогодні, 16 серпня, у Харкові.

Для участі в забігах зареєструвалося понад 4 тис. чоловік. Крім харків'ян на старт вийшли представники Вінниці, Дніпропетровська, Києва, Маріуполя, Черкас та інших українських міст, а також росіяни.

За підсумками змагань, дистанцію 3 км серед чоловіків швидше за всіх пробіг Іван Гордієнко (Олександрія) з результатом 9 хв. 22 сек., другим став харків'янин Володимир Чуб (9 хв. 25 сек.), третім - ще один представник Харкова Максим Плющ (9 хв. 48 сек.). Серед жінок на цій дистанції всі призові місця посіли харків'янки: кращий результат показала Дар'я Гнатковська - 11 хв. 20 сек., другою до фінішу прийшла Анастасія Вакула - 11 хв. 26 сек., третьою стала Сабіна Фахрієва - 11 хв. 55 сек.

10 км першим подолав представник Харкова Артем Кабзан - 32 хв. 8 сек., слідом за ним прийшов до фінішу харків'янин Євген Божко з результатом 32 хв. 42 сек., третім став Олексій Погорілий із Охтирки - 33 хв. 42 сек. Серед жінок на цій дистанції весь п'єдестал знову зайняли харків'янки: Юлія Шматенко показала найкращий результат - 33 хв. 57 сек., Альона Сердюк отримала срібну медаль з результатом 39 хв. 17 сек., а Ольга Донченко стала третьою - 40 хв. 16 сек.

У напівмарафоні (21 км) серед чоловіків представники інших міст не дозволили харків'янам взяти жодної медалі. Так, Олексій Рибальченко з Маріуполя прибіг до фінішу першим з результатом 1 год. 10 хв. 24 сек., Артем Піддубний із Артемівська став другим - 1 год. 11 хв. 6 сек., а Костянтин Тельнов із Сум - третім, показавши результат 1 год. 12 хв. 46 сек. Зате харків'янки виступили в напівмарафоні краще за чоловіків. Наталія Батрак із Зінькова була швидше за всіх - 1 год. 25 хв. 8 сек., і лише три секунди їй поступилася представниця Харкова Тетяна Рибальченко - 1 год. 25 хв., 11 сек. Третьою стала бігунка з Харкова Марія Митрофанова - 1 год. 28 хв. 58 сек.

У марафоні (42 км 195 м) швидше за всіх до фінішу прийшов Віктор Роговий із Києва, який торік теж був першим на цій дистанції - 2 год. 36 хв. 47 сек., Тарас Чорний із Маріуполя став другим - 2 год. 38 хв. 39 сек., Яків Савченко - 2 год. 41 хв. 21 сек. Серед жінок найкращою в марафоні стала харків'янка Інна Левенгарц із результатом 3 год. 45 хв. 18 сек. Призовий фонд змагань склав 79 тис. грн. Їх розділили між переможцями в різних вікових групах, серед абсолютних переможців, кращих спортклубів, в чоловічій і жіночій категоріях. Також на церемонії нагородження вшановували ветеранів бігу та переможців марафону «Визволення» минулих років.

Заступник Харківського міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Олександр Попов сьогодні вперше пробіг напівмарафонську дистанцію і надалі планує підкорити марафон.

«Сьогодні відчуття після бігу прекрасні, враження - ще кращі, бо людей прийшло більше, ніж ми очікували, атмосфера просто божевільна! Така кількість людей, які просто переступають через себе, не дивлячись ні на що, біжать і показують хороші результати, дуже надихає. Тому ми намагатимемося проводити для харків'ян якомога більше таких спортивних свят», - зазначив Олександр Попов.

Нагадаємо, що 30-й Міжнародний легкоатлетичний марафон «Визволення» і біг по шосе були присвячені 361-й річниці з дня заснування Харкова, 24-й річниці Незалежності України та Дню визволення міста від нацистських загарбників.