У Харкові пройшов міжнародний марафон

15 квітня 2019 09:08
VІ Харківський Міжнародний марафон пройшов 14 квітня, в Харкові.

У забігах взяли участь близько 11 тис. спортсменів, в т.ч. представники 18 країн - Німеччини, Кенії, Словаччини, Великобританії, Нідерландів, Франції, Польщі, Греції, США, Саудівської Аравії, Туреччини, Марокко тощо. Любителі бігу і професіонали бігли на дистанціях 42 км, 10 км, 4,2 км, 1,6 км (сімейний забіг), а також в естафеті 2x21,1 км.

Як повідомив директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Олексій Чубаров, VI Харківський марафон зібрав ще більше учасників на всіх дистанціях - близько 11 тис. осіб, зросла кількість спортсменів на марафонській дистанції - майже 500. Марафонську дистанцію біжать спортсмени з 18 країн.

«Думаю, що нам вдалося організувати все на хорошому рівні. Щоразу намагаємося враховувати недоліки минулих років і покращувати маршрут і організацію проведення марафону. Погода хоч і прохолодна, але комфортна для бігу», - зазначив Олексій Чубаров.

Спочатку стали відомі переможці і призери на марафонській дистанції (42 км).

Першим фінішував кенійський спортсмен Кіруї Роберт Кіпкоіч. 26-річний марафонець пробіг дистанцію за 2 години 26 хвилин і 26 секунд. Спочатку спортсмен розраховував встановити новий рекорд марафону, але на 25-му кілометрі пошкодив ногу, і побити рекорд свого співвітчизника йому не вдалося.

«Бігти мені сподобалося, гарна траса. Погода бігти не заважала, в принципі не холодно. Дійсно, хотів встановити рекорд, але через травму не вийшло. Приємно, що тут мене тепло зустрічали, і коли біг по трасі, харків'яни мене підтримували», - зазначив кенієць. За його словами, в Україну він приїхав вперше, і це його перший український марафон.

Друге місце на марафоні посів Дмитро Пожевілов з Чугуєва з результатом 2:32:33.

«У Харкові одна з найскладніших трас марафону. Я з самого початку зрозумів, що не зможу перегнати кенійського спортсмена, але розраховував посісти друге місце», - зазначив спортсмен.

Третє місце посів Вадим Сапа з Бахмута з результатом 2:36:49.

Серед жінок першою фінішувала Тетяна Вілісова з Дніпра, встановивши рекорд (2:48:39), другою - Вероніка Калашнікова з Харкова (2:59:38), третью - Наталія Караван з Харкова, співробітниця КП «Харківський метрополітен» (3:09:33).

На дистанції 10 км серед чоловіків переможцем став Сергій Рибак (30:46), друге місце посів Михайло Богданов (30:47), третє - Вадим Рогозівський (30:54). Кращою серед жінок стала Юлія Шматенко (35:20), за нею до фінішу прийшли Катерина Карманенко (35:59) і Олена Китиця (36:46).

На дистанції 4,2 км перемогу здобув Олексій Погорілий (12:26), а призерами стали Роман Разумов (12:32) та Олександр Сергієнко (12:37). Серед жінок швидше за всіх були Емілія Осман (14:44), Ірина Камишин (15:15) та Арина Шуєва (15:41).

У забігу «Сімейна миля» (1,6 км) кращі результати показали Андрій Поляков (4:46), Роман Сулима (4:58), Дмитро Поворотник (5:10), а також Мирослава Бондаренко (6:16), Олена Мащенко (6:43) та Вікторія Андрушок (6:50).

Нагадаємо, що Харківський міжнародний марафон проводиться щорічно, він внесений до Національного реєстру рекордів України як наймасовіший забіг за кількістю зареєстрованих учасників. Траса, по якій проходить марафон, прокладена по центральних вулицях Харкова. У марафоні 2018 року взяли участь понад 10 тис. осіб з 15 країн, і був встановлений рекорд на найдовшій дистанції: кенійський бігун Серем Бенджамін Кіпроп пробіг 42 км за 2 години 18 хвилин і 13 секунд.