Урожай медалей харківських плавців

21 липня 2015 16:08

Харків'яни завоювали 28 медалей на чемпіонаті України з плавання та молодіжному чемпіонаті України з плавання з олімпійських видів програми, які відбулися у Дніпропетровську.

Дані змагання зібрали 422 найсильніших спортсменів з 15 областей України. Значною командою виступила на змаганнях і Харківська область.

На дорослому чемпіонаті харків'янам вдалося завоювати 12 медалей - 7 золотих, 4 срібні та 1 бронзову, а також зайняти друге загальнокомандне місце, поступившись лідерством лише киянам.

Харківська молодь, в свою чергу, виловила в дніпропетровській воді 16 медалей - 7 золотих, 4 срібних і 5 бронзових. У загальнокомандному заліку збірна була третя, пропустивши вперед команду Києва та Дніпропетровської області.

Найбільш яскраво на чемпіонаті виступила 15-річна харків'янка Марина Колесникова, яка боролася за медалі, як в молодіжному, так і в дорослому чемпіонаті, і принесла збірній області 10 медалей, у тому числі 7 золотих.

У дорослому чемпіонаті Марина виграла дистанції 200м на спині (2:16.55) та 100м на спині (1:03,89), а також разом з іншими харків'янками завоювала срібні медалі в естафетах 4х200м вільним стилем (8:43.39) і 4х100 комплексним плаванням (4:21.65). Крім того на її рахунку бронза в естафеті 4х100м вільним стилем (3:58.34).

На молодіжному чемпіонаті Марина перемогла на дистанціях 50м вільним стилем (0:26.77), 100м вільним стилем (0:58.54), 200м на спині (2:16.55) і 100м на спині (1:03,89) і виграла естафету 4х200м вільним стилем (8 :43.39).

На даний момент Марина готується до чемпіонату світу серед юніорів, який пройде, в кінці серпня, в Сінгапурі.

«Моїми конкурентами в Сінгапурі будуть спортсмени, які старші за мене на два роки. Однак я вважаю, що вік не грає великого значення в плаванні. Тому моя мета на чемпіонаті світу серед юніорів - максимально поліпшити свої результати », - зазначила Колесникова.

Успішно виступила на чемпіонаті України ще одна юна харків'янка Валерія Тимченко. На дорослих змаганнях Валерія перемогла на дистанціях 200м та 400м вільним стилем з результатами 2:05,43 і 4:23,77 відповідно. Також була в естафетній команді 4х200м вільним стилем, яка завоювала срібло, і виграла бронзу в естафеті 4х100м вільним стилем.

На молодіжному чемпіонаті Валерія стала переможницею на 200м вільним стилем (2:05,43) та 400м вільним стилем (4:23.77), а також в естафеті 4х200м вільним стилем. Крім того Тимченко завоювала срібло молодіжного чемпіонату у плаванні на 100-метрівці вільним стилем (0:59.09), і в естафеті 4х100 вільним стилем.

Золотими медалями дорослого чемпіонату України також відзначилися Ілля Тесленко - 200м вільний стиль (1:51.02) і Дар'я Степанюк - 50 м вільний стиль (0:25.54).

Варто зазначити, що даний чемпіонат був генеральною репетицією для збірної України напередодні чемпіонату світу, який з 2 по 9 серпня пройде в Казані.