День в історії. Як «Металіст» обіграв «Динамо» 7 років тому

05 травня 2020 14:58

Хроніка гри, коли «Металіст» фактично виграв срібло і як Маркевич обійшов Блохіна

Сезон 2012/2013 став знаковим в історії українського футболу. Вперше «Динамо» опустилося нижче другого місця. Команда Олега Блохіна фінішувала на третій сходинці, пропустивши вперед «Металіст».

Доля срібних нагород фактично була вирішена в очній зустрічі киян та харків’ян. Біло-сині приїхали в гості до «Металіста» у 27-му турі. На той момент в обох команд було по 56 очок, але «Динамо» було попереду за додатковими показниками.

В Олега Блохіна виникла проблема на правому фланзі оборони — через дискваліфікацію не міг зіграти Даніло Сілва. Тренер «Динамо» відрядив в захист Олега Гусєва, тоді як на фланзі атаки несподівано з’явився Дуду, якого в захисті підпирав Тайво. Мирон Маркевич виставив бойовий склад — а це Папа, Вільягра, Едмар, Марлос, Соса, Клейтон Хав’єр і звісно Девіч. Щоправда, ще в першому таймі тренеру «Металіста» довелось робити вимушену заміну — замість травмованого Азеведо вийшов Пшеничних.

Втім, це не завадило «Металісту» контролювати хід гри. Рахунок було відкрито на 35-й хвилині, коли Девіч виграв позиційну боротьбу у Віди та в падінні головою пробив у кут. «Динамо» спробувало перехопити ініціативу на початку другого тайму, проте точності киянам не вистачило, натомість Клейтон Хав’єр на 60-й замкнув подачу зі штрафного і зробив рахунок 2:0. І хоч до завершення матчу «Динамо» намагалось атакувати (арбітр не зарахував два голи через офсайди), в тому матчі та й загалом протягом сезону «Металіст» був сильнішим.

В наступному турі обидві команди здобули синхронні перемоги над «Іллічівцем» та «Зорею», а вже у 29-му «Динамо» програло на виїзді «Таврії» та офіційно вручило срібло «Металісту», який таким чином здобув право на участь в Лізі Чемпіонів. Щоправда, злет харків’ян обмежився одним пройденим раундом кваліфікації. Але то вже інша історія...