Шкільні спортивні ліги Харкова закрили сезон

18 травня 2018 16:41

18 травня в спорткомплексі «Локомотив» відбулося урочисте закриття змагань шкільних ліг міста Харкова сезону 2017/2018.
У цьому сезоні протягом півроку шкільні команди змагалися у 10 видах спорту: баскетбол, баскетбол 3х3, гандбол, волейбол, шахи, бадмінтон, регбі-5, черліденг, легка атлетика і футбол.
Коротка статистика та результати сезону «Харківської спортивної шкільної ліги» з цих видів спорту:

У змаганнях Волейбольної ліги участь взяли 129 команд юнаків - 1219 осіб та 95 команд дівчат - 860 чоловік. Всього було зіграно понад 400 ігор.
Переможці юнаки - команда Харківської спеціалізованої школи № 119 (Індустріальний район).
Переможці дівчата - команда  школи №17 (Київський район).

Баскетбольна ліга зібрала 372 команди у 3-х категоріях. В їх числі 96 команд дівчат 9-11 класів, 153 команд юнаків 9-11 класів, а також 123 команда юнаків 7-8 класів. Змагання охопили понад 4000 школярів і більше 300 вчителів - тренерів збірних баскетбольних команд загальноосвітніх закладів міста Харкова.
В результаті спортивної боротьби чемпіоном серед юнаків 9-11 класів стала команда школа №53 (Основ'янський район).
Чемпіоном серед юнаків 7-8 класів - школа № 140 (Московський район). Чемпіоном серед дівчат стала команда школи № 140 (Московський район).

Змагання Баскетбольної ліги 3х3 пройшли у 4-х категоріях. Чемпіоном серед молодших дівчат стала школа № 140 Московського району. Чемпіоном серед молодших юнаків стала школа № 140 Московського району. Чемпіоном серед старших дівчат стала школа № 158 (Київський район. Чемпіоном серед старших юнаків стала школа № 53 (Основ'янський район).

За підсумками змагань Гандбольної ліги - чемпіоном серед юнаків стала команда школа № 165 (Київський район).
Переможцями серед дівчат стала команда школи 122 (Московський район) та вони на сьогоднішній момент вже захищають честь Харкова на всеукраїнських змаганнях.

Відзначимо, що завдяки цій лізі, команда збірних шкіл № 122 і № 165 міста Харкова в цьому році стала володарем бронзової медалі у Чемпіонаті України «Шкільної гандбольної ліги України».

Чемпіоном Регбійної ліги в цьому сезоні стала команда 163 гімназії Індустріального району. За весь сезон команда не програла жодного матчу. У складі команди грає кращий гравець цього сезону Денис Бодашко.
Більше 500 юних спортсменів взяли участь у цьому турнірі. А за сім років існування регбійної ліги більше 5000 дітей змогли ознайомитися і полюбити регбі.

Чемпіоном Бадмінтонної ліги стала команда Харківської спеціалізованої школи «Ліцей мистецтв» № 133 Київського району. У складі команди чемпіонів грали: Олексій Першин, Дмитро Панасюк, Варвара Фролова, Артем Фролов, Леся Гаврилюк, Богдана Вамболь, Дмитро Савіних і бронзова призерка Чемпіонату Європи серед 15-річних спортсменів Марія Столяренко.
В цьому році в змаганнях взяли участь 681 учень з 120 шкіл міста. У фінальній частині турніру за кубок боролися 16 команд - чемпіони і віце-чемпіони дев'яти районів міста.

Легкоатлетична ліга зібрала 126 кращих спортсменів з 9 районів Харкова. Чемпіони легкоатлетичної ліги представлені в 3 номінаціях:
Легкоатлетична естафета - команда Шевченківського району - навчально-виховний комплекс «Академічна гімназія» №45,
Легкоатлетичне чотирьох бор`е - команда середньої школи №146 Шевченківського району,
Легкоатлетичне багатоборство «Старти надій» - команда спеціалізованої школи №77 Слобідського району.

Шахова ліга «БІЛА ЛАДЬЯ» теж визначила команду-переможця сезону 2017/2018. Нею стала команда гімназії № 82 Слобідського району, у складі якої були Микита Кораман, Андрій Гонтаренко, Андрій Травкін і Дарина Слинько.

У Футбольної лізі взяли участь 145 загальноосвітніх шкіл міста Харкова, це 145 команд юнаків та 115 шкільних команд дівчат, всього 3120 учнів.
Чемпіоном серед юнаків стала команда спеціалізованої школи № 15 Індустріального району. Кращими гравцями фінального етапу серед юнаків стали: Єгор Маслов - школа № 51 (Шевченківський район), Олександр Петров - гімназія № 46 (Слобідської район), Марк Романцев - спеціалізована школа №15 (Індустріальний район).

Чемпіоном серед дівчат стала команда середньої освітньої школи № 150 Шевченківського району, а кращими гравцями серед дівчат -
Аліна Тарлавін - школа № 57 (Холодногорский район), Ліза Суркова - школа № 150 (Шевченківський район), Ліза Краснікова - гімназія № 1 (Київський район).
Переможцем ліги з черліденгу стала команда навчально-виховного комплексу «Академічна гімназія» №45 Шевченківського району
В лізі з черліденгу участь взяли 852 спортсменів. Ліга створювалася для об'єднання дівчат 8-11 класів в команди для груп підтримки своїх шкіл в ігрових видах спорту, для розвитку популяризації чергіденга.

За підсумком проведених шкільних ліг за видами спорту у загальному заліку кращими районами міста Харкова стали: